Європейська традиція національної ідентичності, розуміння патріотизму та комплексної інтегративності у контексті суспільних стратегій України
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.102078Ключові слова:
громадянська демократія, комунікація, ідеологія, тоталітаризм, принцип плюралізму, політичні цінності, держава, правові норми, національна ідентичність, меншини, ксенофобія, патріотизмАнотація
Світова демократія і європейська традиція розглядають громадянську і соціально-політичну ідентичність в якості основного національного та державотворчого фактору. Єдність нації можлива лише у громадянському суспільстві, яке керується демократичними принципами. Нація розглядається перш за все як політична спільнота, об’єднана спільними політичними цінностями, нормами та культурою, збереженням національної єдності згідно цих принципів є поєднання у державній політиці базових громадянсько-демократичних цінностей свободи, справедливості, солідарності. Ці цінності мають однакове фундаментальне значення і нерозривно взаємопов’язані. Згідно концепції громадянської демократії, нація, як політичне ціле остаточно формується лише при умові ефективного функціонування демократії, оскільки саме вона у всіх своїх різновидах (як політичних так і виробничих) є необхідною основою створення і розвитку громадянського суспільства, формування в ньому широкої системи соціально-політичних взаємозв’язків, що цементують національну єдністьПосилання
Adorno T., Horkhajmer M. Dialektika prosveщenija. – M., SPb: Medium, Juventa, 1997. – 312 s.
Anderson B. Voobrazhaemye soobщestva. Razmyshlenija ob istokah i rasprostranenii nacionalizma. – M.: «KANON-Press-C», 2001. – 288 s.
Berger P., Lukman T. Social'noe konstruirovanie real'nosti. Traktat po sociologii znanija. – M.:Progress, 1995. – 323 s.
Zinchenko V.V. Ideologemy bessoznatel'nogo. Social'no-psihologicheskoe izmerenie individual'nyh, politicheskih i 'ekonomicheskih deviacij obщestvennogo razvitija // «Alma Mater» (Vestnik vysshej shkoly). – №7. – 2012. – 120 s.- S.6-11.
Dostanko E.A. Genezis teorij evropejskoj integracii//Evropejskaja integracija: processy uglublenija i rasshirenija. – 1999. – №1. – S. 7-41.
Markuze G. Odnomernyj chelovek. Issledovanie ideologii Razvitogo Industrial'nogo Obщestva. – M.: «REFL-book», 1994. – 368 s.
Smіt Entonі D. Nacіonal'na іdentichnіst. – K.: Osnovi, 1994. - 224 s.
Urvin D.V., Rokkan S. Politika territorial'noj identichnosti. Issledovanija po evropejskomu regionalizmu // Logos. – 2003. – №6. – S.117-132.
Bloch E. Das Prinzip Hoffnung. Bd I– Frankfurt am Main.: Suhrkamp, 1993. - 1085 s.
Habermas J. Faktizität und Geltung. Beitrage zur Diskurstheorie des Rechts und des demokratischen Rechtsstaat. – Fr.a.M.:Suhrkamp, 2003. – 704 s.
Habermas J. Legitimationsprobleme im Spätkapitalismus. - Frankfurt am Main:Suhrkamp Verlag,2002. -195 s.
Habermas J. Technik und Wissenschaft als «Ideologie». – Frankfurt am Main: Suhrkamp, 1999. – 170 s.
Habermas J. Theorie der Gesellschaft oder Sozialtechnologie. Was leistet die Sіstemforschung? Von Jürgen Habermas und Niklas Luhmann. – Frankfurt a.M., 1971. EA. Frankfurt, Suhrkamp, 1971. – 406 s.
Horkheimer M. Traditionelle und kritische Theorie. – Frankfurt am Main: Fischer Taschenbuch, 1999.- 230 s.
Lafontaine O. Fortschritt und Solidarität. – Bonn: Reinbek Verlag, 2008. – 228 s.
Marcou G. Die Regionalisierung in Europa. Regional Policy Series.-2010.-№ 4.-S. 7-18.
Reichelt H. Neue Marx-Lektüre. Zur Kritik sozialwissenschaftlicher Logik.- Hamburg, 2008. – 384 s.
Rosamond B. Theories of European Integration. - Basingstoke; London: Macmillan Press Ltd, 2014. – 232 p.
Sintschenko V. Welches Wirtschaft Wissen? Welche Soziale Gesellschaft?// WISSENSGESELLSCHAFT. Textbeitrag «Gut zu Wissen». – № 11. – 2016. – S. 67-78.
Wildavsky A. Federalism and Political Culture (ed. By D.Schleicher & B.Swedlow). – New Brunswick/New York: Transaction Publichers, 2008 .– 138 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 А. В. Білецька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)