Формування концепції ноосферно-інформаційно-інноваційного розвитку адміністративного нооменеджменту у сучасну епоху
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.102085Ключові слова:
ноосферно-інформаційно-інноваційне управління, концепція, ноосфера, адміністративний менеджмент, ноосферне мислення, культура менеджменту, нооменеджментАнотація
В статті представлено аналіз концепції ноосферно-інформаційно-інноваційного управління, що ставить своєю метою реалізувати ідею ноосферного мислення в адміністративному менеджменті, а саме розвиток гармонійних відносин людини, соціуму, природи. Виявлено, що в основі концепції ноосферно-інформаційно-інноваційного розвитку розвитку адміністративного менеджменту - сфера розуму і духу, ядром якої слугує ноосферне мислення управлінця. Мета дослідження - сформувати концецпію ноосферного мислення, що представляє собою ключовий вузол ноосферогенезу. Методи – інформаціологічний і синергетичний, що дають змогу проаналізувати таий складний феномен цивілізації, як ноосферно-інформаційно-інноваційне управління. Важливим є ноосферне адміністрування як сукупність таких процесів, у яких поєднуються три види еволюції – природна, соціальна і власне діяльнісна, у центрі якої людина як міра всіх речей. Зроблено висновок, що для формування концепції ноосферно-інформаційно-інноваційного розвитку адміністративного менеджмету у сучасну епоху необхідно виробляти інноваційну та інформаційну інфраструктуру, ноосферне мислення та ноокультуру управлінняПосилання
Vernadskij V.I. Biоsfera и noosphere // V.I. Vernadskij.- M.: Iris-Press, 2007. - 576 s.
Voronkova V.G. Forming new attitudes, new man, new society of the future: [monograph] / V.G. Voronkova / Who and how to educate the younger generations // ed. O.A. Bazaluka.-k.: Publishing House "Skif".-2012.- T. 2. – Pp.134-152.
Maksimenûk M. Yu., Nikitenko V.O. Informational and communicative society as a kind of complex social systems and interaction / M. Maksimenûk, V. Nikitenko // Humanitarian Bulletin of Zaporizhzhya State Engineering Academy: [GS Sciences etc.] – Zaporizhzhya: publishing ZDIA, 2016. – Issue 66. - Pp. 266-278.
Nikitenko V. O. human values as geocìnnostì global scale: the anthropological dimension/v. Nikitenko//Humanitarian Bulletin of Zaporizhzhya State Engineering Academy: [GS Sciences etc.]. – Zaporizhzhya: publishing ZDIA, 2013, Issue 55. – Pp. 139-146.
Dz′oban′ O. P., Sosnin O.V. information security: new dimensions of threat-related information and communication activities / O. P. Dz′oban′, O.V. Sosnin // Humanitarian Bulletin of Zaporizhzhya State Engineering Academy ": collection of scientific works. -Issue 61. - Zaporozhye, RVV ZDIA, 2015. – Pp.. 24-34.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 В. Г. Воронкова, Регіна Андрюкайтене, М. Ю. Максименюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)