Соціально-філософські погляди на проблему суїциду
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.102118Ключові слова:
суїцид, феномен суїциду, суїцидальна поведінка, самогубство, соціально-філософський аналіз, соціокультурна ситуаціяАнотація
Досліджувана проблема є особливо актуальною, адже сучасне українське суспільство занурене у надважку соціально-політичну, економічну та соціокультурну ситуацію. Серед громадян України, особливо в останні роки, в результаті анексії Кримського півострова та проведення Антитерористичної операції на Сході України, різко зросла кількість людей, які страждають від стресу, посттравматичних стресових розладів, емоційного і психологічного дискомфорту, що обумовлено перевантаженням психіки внаслідок екстремальних умов життєдіяльності індивідів, численними протиріччями між новими і традиційними соціальними нормами в суспільстві, стереотипами поведінки і мислення. Відмінності в уявленнях про базові цінності, нестійкий характер соціальних відносин, часто призводять до незадоволеності життям. Самогубство – одна з вічних проблем людства, оскільки існує як явище стільки ж, скільки існує людина. Погляди науковців щодо першоджерел суїцидальної поведінки представлені у статті двома філософськими позиціями, що обумовлюють і доповнюють одна одну. Згідно першої позиції, основне підґрунтя явища суїциду закладено у недосконалій природі соціальних відносин та суспільних організацій і міститься у соціокультурній площині. Згідно іншої позиції – природу та особливості прояву феномена суїциду, в першу чергу обумовлюють властивості психіки та біологічної природи індивідаПосилання
Aristotle. Nicomachean Ethics. / Aristotle. - K: Aquilon Plus, 2002. Pp. 111.
Berdyaev N. About suicide. N. Berdyaev. - M.:. Moscow State University, 1992. Pp. 119-131.
Durkheim, E. Suicide: Sociological School / E. Durkheim, Transl. With fr. under. edited by V.A. Bazarov. - Moscow: Thought, 1994. 399 s.
Camus A. The Rebellious Man. Philosophy. Policy. Art / A. Camus. - Moscow: Politizdat, 1990. 415 s.
Krymets L.V. Social interaction in the context of post-industrial society at the present phase of development: monograph / L.V. Krymets. - Saarbrucken, Germany: Lap Lambert Academic Publishing, 2012. 163 s.
Krymets L. Philosophy of power and management of scientific and educational space: monograph / L.V. Krymets. - K .: Golden Gate, 2016. 410 s.
Plato. Dialogues; Works of the Platonic school / Plato / Trans. With the ancient Greek. S. Ya. Sheiman-Topstein. - Moscow: The World of Books, 2008. 496 s.
Plato // Collected works in 4 volumes .- M.: Thought, 1993. - T. II. Pp.97.
Sartre J. Genesis and nothingness. Experience of phenomenological ontology / J.P. Sartre / Transl. With fr. V.I. Kolyadko. - Moscow: AST. 928 s.
Schopenhauer A. The world as a will and representation / A. Schopenhauer // Collect. Op. In 5 tons. - M. : Moscow club, 1992. - T. 1. 395 s.
Yagoupov V. Military Psychology: Textbook / V. Yagoupov. - Kiev: Tandem, 2004. 656 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Л. В. Кримець
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)