Інформаційна діяльність християнських конфесій сучасної України у телевізійному просторі: функціональні, жанрові, змістові виміри
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.102139Ключові слова:
інформаційна діяльність, УПЦ МП, УПЦ КП, УГКЦ, протестантські конфесії, телевізійний канал, інтернетАнотація
Мета статті – проаналізувати різні аспекти інформаційної діяльності через призму телевізійного контенту християнських конфесій. Для реалізації мети досліджено інформаційний продукт у християнському телепросторі, вивчено функціональну, жанрову та змістовну специфіку. Методологія – системний, компаративний, аксіологічний методи і підходи, що дозволили глибоко проникнути в конфесійне інформаційне середовище в телевізійному зрізі. Інформаційна діяльність християнських конфесій України представлена в позакультовому праксеологічному сегменті. Проаналізовано змістову та функціональну специфіку телевізійного християнського контенту, що характеризується використанням цього медійного каналу як засобу реалізації власної релігійної місії, донесення і тлумачення позиції конфесій щодо різних аспектів життя суспільства і людини до вірян та широкого загалу, потужне духовне просвітництво. З’ясовано, що християнський телепростір сприяє поглибленню індивідуалістичного, й подекуди консюмеристичного підходу сучасної людини до релігії, до власного релігієвибору та релігійної практикиПосилання
rokiv dobrykh sprav i dialohu pro vichne. – K.: Asotsiatsiia «Emanuil».24 s.
Balaklytskyi M. Mediatyzatsiia protestantyzmu v Ukraini 1991–2010 rokiv : monohrafiia / M. Balaklytskyi. – Kh. : Kharkivske istoryko-filolohichne tovarystvo, 2011. 379 s.
Boiko A. Relihiina zhurnalistyka : pidruchnyk / A. Boiko. – K.: Vydavnycho-polihrafichnyi tsentr «Kyivskyi universytet», 2016. 307 s.
Kominko Yu. Relihiina tematyka na storinkakh providnykh zahalnonatsionalnykh vydan / Yu. Kominko // Naukovi zapysky in-tu zhurnalistyky. 2006. T. 22. Pp. 69 – 74.
Mokrenchuk E. Khrystyanskaia zhurnalystyka: 100 + 20 let = ? [Tekst] / E. Mokrenchuk // FORUM 20. Dvadtsat let relyhyoznoi svobodы y aktyvnoi myssyy v postsovetskom obshchestve. Ytohy, problemы, perspektyvы evanhelskykh tserkvei. Materyalы k dyskussyiam / Redaktor-sostavytel M.Cherenkov. K.: Dukh i Litera, 2011. Pp. 375 – 393.
Proekty / «Mir Pravoslaviia» [Elektronnyi resurs]. – Rezhym dostupu : https://glas.org.ua/projects/. – Zaholovok z ekranu.
Proekty / Zhyve telebachennia [Elektronnyi resurs]. – Rezhym dostupu : https://zhyve.tv/projects/. – Zaholovok z ekranu.
Proekty / Telekompaniia HLAS [Elektronnyi resurs]. – Rezhym dostupu : https://glas.org.ua/projects/. – Zaholovok z ekranu.
Cklenap I. Cuchacna tsepkovna ppeca v Ukraini : holovna ppoblematyka / I. Sklenar // Vicn. Lviv. un-tu. Cepiia Zhupnalictyka. 2003. Vyp. 23. Pp. 258 – 259.
Sluzhenye v эpokhu peremen. K.: Assotsyatsyia «Emanuil», 2015. 16 s.
Telekanal «Novыi khrystyanskyi»: dostyhaia myllyonov serdets. B.m, 2017. 8 s.
Fylypchuk S. V. Vyiavy «russkoho myra» v drukovanykh media UPTs MP / S. Fylypchuk // Hileia : naukovyi visnyk : zb. nauk. prats / hol.red. V. M. Vashkevych. – K.: Vyd-vo «Hileia», 2015. – Vyp. 94 (3). Pp. 214–219.
Fylypchuk S.V. Interpretatsiia khrystyianskymy konfesiiamy vlasnoi informatsiinoi polityky / S. Fylypchuk // Istoriia relihii v Ukraini : Naukovyi shchorichnyk. Knyha 1. Lviv: Lohos, 2011. Pp.737 – 745.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 С. В. Филипчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)