Новий публічний менеджмент як концепція публічого управління
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.102146Ключові слова:
державне управління, публічне адміністрування, новий публічний менеджмент, менеджмент, менеджеріалізм, ефективністьАнотація
Досліджувана проблема є особливо актуальною, оскільки останнім часом у сферу державного управління все більше проникають ідеї менеджеріалізму, що сприяє інституційному оновленню і стає викликом державного управління в нових умовах. Мета статті – концептуалізація нового публічного менеджменту як підходу до організації діяльності владних інститутів. За допомогою методів філософського та загальнонаукового рівнів у їхній взаємодоповнюваності визначено сутнісні ознаки, цілі та завдання досліджуваного феномена, охарактеризовано соціокультурні, політичні та економічні передумови виникнення та проблеми імплементації. Визначено понятійну базу для подальших досліджень сутності та спрямованості процесу модернізації бюрократичної моделі державного управління, побудованої на принципах ієрархічної організації, централізації та стабільності. Менеджерський підхід, орієнтований на критерії ефективності та раціональності, змістив акцент на управління процесами в публічній сфері, а не її адміністрування в традиційному тлумаченніПосилання
Volkov A.M. Public administration and public administration: correlation of concepts // Administrative law and process. – 2012. - № 12. – P. 23-35 (URL: http://w.pc-forums.ru/l678.html)
Glossary United Nations development Programme (URL: http://www.unpan.org/Directories/ UNPublicAdministrationGlossary)
Encyclopedia of public administration: 8 vol. — Кyiv, 2011. (URL:http://derzhava.in.ua:8081/ndi/encyclopedia/Shared%20Documents/Forms/AllItems.aspx)
Parsons V. Public policy: an introduction to the theory and practice of policy analysis. – Кyiv: “Kyiv-Mohyla Academy”, 2006. – 549 p.
On the access to public information: Law of Ukraine. (URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2939-17
World Public Sector Report на сайте Public Administration and Development Management Department of Economic and Social Affairs. (URL: https://publicadministration.un.org/publications/content/PDFs/World%20Public%20Sector%20Report2015.pdf)
English Oxford Living Dictionaries. (URL: https://en.oxforddictionaries.com/definition/managerialism)
Guidebook on promoting good governance in public-private partnerships. (URL: http://www.unece.org/fileadmin/DAM/ceci/publications/ppp.pdf)
Jones L., Thompson F. Public Management Institutional Renewal for Twenty-First Century. – Stanford: JAI Press Inc., 1999. (URL: www.gbv.de/dms/sub-hamburg/323872794.pdf)
Keeling D. Management in Government / D. Keeling. – London: Allen, 1972. (URL: http://www.bookyboop.com/management/management-in-government-royal-institute-of-public-administration.pdf)
Managing Across Levels of Government. Paris: Organisation for Economic Cooperation and Development. (URL: http://www.oecd.org/governance/budgeting/1902308.pdf)
New Public Management: Theory, Ideology, and Practice. (URL: http://www.academia.edu/4183261/New_Public_Management_Theory_Ideology_and_Practice)
Osborne D., Gaebler Т. Reinventing Government: How the Entrepreneurial Spirit Is Transforming the Public Sector. - Reading, MA: Addison-Wesley. (URL: http://cms.mildredwarner.org/summaries/osborne1992)
UNDP. Good Governance and Sustainable Human Development // Governance for Sustainable Human Development. A UNDP Policy Document, 2002. (URL: http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/UNPAN/UNPAN011842.pdf)
White O, Marshall G. The Blacksburg Manifesto and the Postmodern Debate: Public Administration in a Time Without a Name// The American Review of Public Administration, June 1, 1990. (URL: http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/027507409002000201?journalCode=arpb)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 І. Г. Шавкун, Я. С. Дибчинська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)