Концептуальна парадигма електронної україни в контексті формування інформаційного законодавства для інноваційного розвитку держави
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2019.177711Ключові слова:
передвиборча програма президента, електронне управління, інформаційна політика держави, інформатизаціяАнотація
Актуальність дослідження в тому, що динамізм і глобальність інформатизації у всіх сферах життєдіяльності сучасного постіндустріального суспільства, крокує до інформаційного, обумовлює необхідність проведення багатоаспектних та багатовимірних наукових дискусій про інформатизацію, високих технологіях та інноваційних прориви в площині існуючих і необхідних нормативно-правових норм про умови формування технологій впровадження знань і правил поводження з інформацією як ресурсом розвитку сучасної людини, товариств і держави. Про це власне і йдеться в передвиборчій програмі Президента України Володимира Зеленського, який ставить за мету якісно і по новому сприйняти можливості сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в управлінні державою і організації суспільно-політичного життя країни. Мета дослідження - концептуалізація електронної парадигми України в контексті формування інформаційного законодавства для інноваційного розвитку держави. Завдання дослідження: 1) виявлення нових проблем інформатизації держави для досягнення більш активного впровадження інноваційних ІКТ в координатах вимог створення системи електронного урядування в країні; 2) аналіз виконання державою інформаційно-комунікаційної функції, в більш широкому сенсі розуміння поняття «державна інформаційна політика»; 3) аналіз ролі високих технологій і науково-освітньої сфери в умовах інформаційної цивілізації; 4) виявлення мети існування країни в глобальному світі як електронної держави. Методологія дослідження - системний і структурно-функціональний аналіз проблеми електронної парадигми України в контексті формування інформаційного законодавства для інноваційного розвитку держави. Наукова новизна дослідження - в структуруванні проблем електронної парадигми України та знаходженні шляхів їх вирішення. Висновки - практична реалізація завдань передвиборної програми нового Президента України В. Зеленського і завдань формування в Україні інформаційного суспільства висуває багато питань щодо доступу громадян до інформації, накопиченої людством і державою, і особливо в сфері національного безпеки і формування інформаційного законодавства.
Посилання
Volodymyr, Zelensky election program (Volodymyr Zelensky candidate to the Ukrainian post of President). [Electronic resource] Access mode: https://gazeta.ua/articles/politics/_bez-durnic-i-populizmu-ekspert-proanalizuvav-peredviborchu-programu-zelenskogo/882850
Legal dimension of state information policy of Ukraine in the context of global challenges. Monograph. Ed. I. Cresina / Kiev: Institute of State and Law of the. V. Koretsky National Academy of Sciences of Ukraine. - 2018 - p. 282.
About information: Law of Ukraine dated 02.10.1992 № 2657-CP / / Bulletin of the Supreme Council of Ukraine. 1992. N. 48. Ed. 651.
Basic principles of the development of the information society in Ukraine for 2007-2015: Law of Ukraine dated 09.01.07, No. 537-V // Information from the Supreme Council of Ukraine. - 2007. - No. 12. P. 511. - Ed. 102.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Oleksandr Sosnin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)