Удосконалення аудиту виробничих запасів на складі як передумова мінімізації ризиків втрати платоспроможності підприємства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2019.189195Анотація
Сучасний стан розвитку економіки України та суб’єктів господарювання, які функціонують в умовах невизначеності та під впливом різного роду загроз, ставить перед керівництвом підприємства питання щодо прийняття виважених рішень в сфері забезпечення оптимального рівня фінансової безпеки, постійний моніторинг який забезпечить стабільність функціонування та дотримання основних стратегічних цілей підприємства. Одним з основних індикаторів фінансової безпеки підприємств є його платоспроможність, тому виникає потреба у вдосконаленні аудиту виробничих запасів як передумови мінімізації ризиків втрати платоспроможності підприємства. Але бухгалтерське законодавство не визнає ризик втрати платоспроможності як об’єкт бухгалтерського обліку та аудиту, а передбачає відображення в системі діючого плану рахунків лише інформації про факти господарської діяльності, спричинені впливом ризику.
Аудит виробничих запасів на складі включає: - перевірку правильного визначення первісної вартості виробничих запасів, які надійшли на підприємство, яке забезпечується запровадженням інформаційних технологій обробки економічної інформації; - підвищення оперативності інформаційного забезпечення управління виробничими запасами підприємства; - чітку організацію обліково-контрольних процедур руху запасів на підприємстві (застосування механізмів обліку за центрами відповідальності, заходів контролю та оперативного регулювання процесів утворення запасів); - вдосконалення системи обліку виробничих запасів в частині їх оцінки та документування; - забезпечення правильного приймання, зберігання й відпустки цінностей як важливої раціональної організації складського обліку запасів; - удосконалення системи обліково-аналітичних робіт обліку виробничих запасів та її автоматизації.
Для удосконалення аудиту виробничих запасів та визначення впливу ризику на формування інформації про них як об’єктів бухгалтерського обліку можна запропонувати наступні напрямки:
- Ризик зміни вартості виробничих запасів. Вплив ризику проявляється через методи подальшої оцінки. Результатом подальшої оцінки є зміна (зменшення) вартості запасів з віднесенням результату такої зміни до складу витрат іншої операційної діяльності. Вплив ризику проявляється у разі вибору методу оцінки списання запасів, який не відповідає вимогам ринкового середовища.
- Майновий ризик. Ризик полягає у зниженні вартості майна підприємства у зв’язку з крадіжки та нестачами, втратами, що перевищують норми природного убутку
- Зменшення капіталу шляхом зростання інших витрат операційної діяльності.
Таким чином, визначення підходів щодо удосконалення аудиту виробничих запасів на складі з точки зору уникнення загрози неплатоспроможності підтверджує потребу вибору оптимальних умов забезпечення платоспроможності виробничо-економічних систем, які впливають на ефективність ведення обліку виробничих запасів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Юлія Ракитянська, Оксана Гамова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)