Картина світу: символ, знак, смисл
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.22698Ключові слова:
культура, свідомість, картина світу, особистість, індивід, буттяАнотація
У статті зіставлено концепції культури, створені в межах філософії ХХ ст. (концепції О. Шпенглера, М. Бердяєва, Р. Барта, К. Леві-Стросса та ін.), в аспекті підходу до визначення її суб’єктної або безсуб’єктної основи. Автор аналізує проблему співвідношення культури, картини світу й особистості, визначену відомими філософами сучасностіПосилання
Шпенглер О. Закат Европы / О. Шпенглер. – М. : Мысль, 1993. – 671 с.
Бердяев Н. А. Философия свободного духа / Н. А. Бердяев. – М. : Республика, 1994. – 527 с.
Бердяев Н. А. Смысл истории / Н. А. Бердяев. – М. : Мысль, 1990. – 166 с.
Барт Р. Смерть автора / Р. Барт // Барт Р. Избранные работы: Семиотика. Поэтика / Р. Барт. – М. : Прогресс, 1989. – С. 384 – 391.
Леви-Стросс К. Первобытное мышление / К. Леви-Стросс. – М. : Республика, 1994. – 384 с. : ил.
Леви-Стросс К. Структурная антропология / К. Леви-Стросс. – М. : Эксмо-Пресс, 2001. – 512 с.
Моль А. Социодинамика культуры / А. Моль. – М. : Изд-во ЛКИ, 2008. – 416 с.
Мамардашвили М. Очерк современной европейской философии / М. Мамардашвили. – СПб. : Азбука, Азбука-Аттикус, 2012. – 608 с.
Соколов К. Б. Теория социокультурной стратификации / К. Б. Соколов // Нам 25! Книга о 25 годах исследований социального функционирования искусства Институтом искусствознания. – М. : Б. и., 2002. – С. 74.
Spengler O. Zakat Evropi / O. Spengler. – М. : Mysl, 1993. – 671 p.
Berdyaev N.A. Filosofia svobodnogo duha / N.A. Berdyaev. – М. : Respublika, 1994. – 527 p.
Berdyaev N.A. Smisl istorii / N.A. Berdyaev. – М. : Mysl, 1990. – 166 p.
Barthes R. Smert avtora / R. Barthes // Barthes R.. Izbrannie raboti: Semiotika. Poetika / R. Barthes. – М. : Progress, 1989. – C. 384 – 391.
Levi-Strauss C. Pervobitnoe mishlenie / C. Levi-Strauss. – М. : Respublika, 1994. – 384 p. : il.
Levi-Strauss C. Strukturnaia antropologia / C. Levi-Strauss. – М. : Eksmo-Press, 2001. – 512 p.
Mol A. Sotsiodinamika kulturi / A. Mol. – М. : Izdatelstvo LKI, 2008. – 416 p.
Mamardashvili M. Ocherk sovremennoy evropeiskoy pilosofii/ M. Mamardashvili. – SP. : Azbuka, Azbuka-Attikus, 2012. – 608 p.
Sokolov K.B. Teoria sotsiokulturnoy stratifikatsii K.B. Sokolov // Nam 25! Kniga o 25 godah sotsialnogo funktsionirovania iskusstva Institutom iskusstvoznania. – М. : B. i., 2002. – С. 74.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. Л. Філіппов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)