Освіта: загальнолюдський та класовий аспекти
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.22705Ключові слова:
освіта, виховання, самоосвіта, самовиховання, загальнолюдське, класове, діалектика, субординована діалектика, емансипація, особистістьАнотація
У статті мова йде відносно аналізу категорій «загальнолюдське» та «класове» у широкому філософському та гуманістичному сенсі і відносно аспектів здійснення цих категорій стосовно до категорій «освіта» та «виховання» у вузькому сенсі. Розглядаються проблемні питання методології та діалектики взаємодії категорій «загальнолюдське» та «класове». Показується актуальність розробки принципів «субординованої діалектики» у нових умовах розвитку виховно-освітніх відношень. Також категорії «освіта» та «виховання» розглядаються, з одного боку, як конкретно-історичні, тобто класові, принципи формування особистості, а з другого боку, як конкретно-визначені стадії загальнолюдського процесу розвитку людиниПосилання
Гуйван П.Н. Диалектика воспитания и жизни / Некоторые
методологические аспекти проблемы воспитания // Теория и методология формирования сознания.- Барнаул, 1985. – 431 с.
Замошкин Ю.А. За новый подход к проблеме индивидуализма // "Вопр. филос.", - М., І989, № 6
Ильенков З.В. Учитесь мыслить смолоду. - М., 1977. - 72 c.
Крутов Н.Н. и Крутова О.Н. Общечеловеческое и классовое в морали: новые горизонты этических исследований // «Филос.науки»,- М.,1989, № 3.
Мартынов Ф.Т. Обывательский эстетизм: нравственные и эстетические аспекты потребления // "Филос. науки".-1989, № 3.
Цветов В.В. Японское оружие // "Неделя". – М., 1987, № 41.
Ципко А.С. Некоторые философские аспекты теории социализма. - М.,
– 267 с.
Энгельс Ф. А.Зорге в Хобокен. - 16.01.1885. - Маркс К., Энгельс Ф. Соч., т. 39.
Gujvan P.N. The dialectics of upbringing and life / Some methodological aspects of the upbringing problem // Theory and methodology of consiousness formation. – Barnaul, 1985. – 431 p.
Zamoshkin Yu.A. To a new slant to the individualism problem // "Philosophy Issues" – M.: 1989. – № 6.
Ilyenkov Z.V. Learn to think from an early age . – M.: 1977. – 72 p.
Krutov N.N., Krutova O.N. Common to all mankind and class in morality: new horizons of ethical research // "Philosophy of science". – M., 1989. – № 3.
Martynov F.T. Everyman estheticism: moral and aesthetic aspects of consumption // "Philosophy of science ". – 1989. – № 3.
Tsvetov V.V. Japanese weapon // "Week". – M., 1987. – № 41.
Tsipko A.S. Some philosophical aspects of the socialism theory. – M., 1983. – 267 p.
Engels F., A. Zorge v Hoboken. – 16.01.1885. –Marks K., Engels F. Soch., v. 39.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. М. Повзло, Н. М. Дєвочкіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)