Культурний туризм в контексті масової культури
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.22714Ключові слова:
культурний туризм, масова культура, функції туризму, соціокультурний феномен, феномен туризмуАнотація
Здійснюється філософський аналіз туристичної діяльності в контексті масової культури. Культурний туризм у сфері масової культури – це дещо більше ніж орієнтація на культурні цінності, це усвідомлення своїх власних культурних цінностей в контексті загальносвітових, на правах дистанціювання і діалогу культур. Прослідковується трансформація цінностей у масовій культурі та засоби культивації споживання цінностей культури в туризмі кінця ХХ – початку ХХІ століть. Культурний туризм у просторі субкультур масової культури розглядається як поле, де в процесі споживання виникають нові значення в залежності від потреб та індивідуального розвитку особистості, і тому туризм як культурна практика може розглядатися як контркультура в масовій культуріПосилання
Воронкова Л. П. История туризма и гостеприимства: [учеб. пособ.] / Л.П. Воронкова. – М. : ФАИР-ПРЕСС, 2004. – 304 с.
Давыдов Ю.Н. Социология контркультуры: Инфантилизм как тип мировоззрения и социальная болезнь / Ю.Н. Давыдов, И.Б. Родянская. – М.: Наука, 1980. – 264 с.
Зейб А. Туризм – средство прямого диалога между культурами и народами / А. Зейб // Диалог цивилизаций: исторический опыт и перспективы ХХІ века. Доклады и выступления. – М.: РУДН, 2002. – С. 223-228.
Циншен Ван. Историко-культурный туризм и развитие туристических городов / Ван Циншен // Культура народов Причерноморья. – 2002. – № 35. – С. 11–15.
Getz D. Tourism planning and the destinations life cycle / D. Getz // Annals of tourism research. – 1992. – № 19 (4). – P. 752-770.
Voronkova L. P. Istoriya turizma i gostepriimstva: [ucheb. posob.] / L.P. Voronkova. – M. : FAIR-PRESS, 2004. – 304 s.
Davydov Yu.N. Sotsiologiya kontrkultury: Infantilizm kak tip mirovozzreniya i sotsialnaya bolezn / Yu.N. Davydov, I.B. Rodyanskaya. – M.: Nauka, 1980. – 264 s.
Zeyb A. Turizm – sredstvo pryamogo dialoga mezhdu kulturami i narodami / A. Zeyb // Dialog tsivilizatsiy: istoricheskiy opyt i perspektivy HHI veka. Doklady i vystupleniya. – M.: RUDN, 2002. – S. 223-228.
Tsinshen Van. Istoriko-kulturnyy turizm i razvitie turisticheskih gorodov / Van Tsinshen // Kultura narodov Prichernomorya. – 2002. – № 35. – S. 11–15.
Getz D. Tourism planning and the destinations life cycle / D. Getz // Annals of tourism research. – 1992. – № 19 (4). – P. 752-770.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Г. А. Гарбар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)