Вплив релігійної форми ідеації на формування суспільного ідеалу
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.78589Ключові слова:
ідеал, ідеація, релігійна форма ідеації, культурна практика, рефлексія, «Я»Анотація
Проблема ідеалу залишається на межі тисячоліть не менш актуальною для дослідження, ніж у попередні століття. Інтерпретація ідеалу і сьогодні є злободенною темою дискусій у сучасній філософії, культурології, політології, теорії державного управління. Мета статті – перейти від всезагального бачення суспільного ідеалу до його інтерпретації крізь призму розуміння релігійної форми ідеації. Основним методом цього дослідження є метод герменевтики та культурно-антропологічного аналізу. Сучасне полісистемне бачення проблеми суспільного ідеалу дає можливість дослідити ідеал крізь призму визначення типів ідеації. Надається класифікація типів ідеації: релігійної, етичної, естетичної, які вкорінені у реалії культурних практик та впливають на формування суспільного ідеалу. Доведено, що релігія і мистецтво є найширшими культурними практиками, а етичне та естетичне більш коректно визначати як рефлексії. У статті проаналізована культурна практика, що базується на релігійній формі ідеації. Розглянуто як моделюється ідеал у культурно-антропологічній матриціПосилання
Yung K. Fenomen duha v iskusstve i nauke [The Phenomenon of Spirit in Art]. Moscow: Renessans, 1992, 320 p. [In Russian]
Pivovarov D. V. Religiya [Religion]. D.V. Pivovarov. Sovremennyiy filosofskiy slovar. Moscow, Bishkek, Ekaterinburg: Odissey, 1996. P. 406 – 416.
Losev A. F. Mif. Chislo. Suschnost. [Myth. Number. Essence] Aleksey Fedorovich Losev. Moscow : Myisl, 1994, 919 p.
Pivovarov D. V. Absolyut [Absolute] D. V. Pivovarov. Sovremennyiy filosofskiy slovar. Moscow, Bishkek, Ekaterinburg: Odissey, 1996, P. 5 – 7; Pivovarov D. V. Sakralnoye [Sacrum]. D.V. Pivovarov. Sovremennyiy filosofskiy slovar. Moscow, Bishkek, Ekaterinburg : Odissey, 1996. P. 407 – 409.
Eliade M. Ocherki sravnitelnogo religiovedeniya [Patterns in Comparative Religion] M. Eliade; translated from English by Sh. Bogina, N. Kulakoa, V. Rokityanskiy, G. Starostin. Moscow : Ladomir, 1999, 488 p.
Berdyaev N. A. Duhovnyiy krizis intelligentsii [Spiritual crisis of intelligentsia] Nikolay Aleksandrovich Berdyaev. Moscow : Kanon, 1998, 398 p.
Berdyaev N. A. Smyisl tvorchestva [The sense of creation] Nikolay Aleksandrovich Berdyaev. Filosofiya svobodyi. Smyisl tvorchestva. Moscow : Pravda, 1999, 608 p.
Habermas Yu. Mezhdu naturalizmom i religiej. Filosofskie stat'i [Habermas Jürgen. Zwischen Naturalismus und Religion. Philosophische Aufsätze]/ Per. s nem. M.B. Skuratova / YUrgen Habermas. — Moscow : Ves' mir, 2011. — 336 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Лідія Валеріївна Чорна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)