Механізм функціонування громадської думки
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.110922Ключові слова:
громадська думка, взаємозв’язок, функціювання, влада, громадськістьАнотація
В статті представлено обґрунтування теоретичної моделі механізму DOIстатті – обґрунтування теоретичної моделі механізму громадської думки на основі аналізу проявів цього феномена на основних етапах історії людства. Методи дослідження – системний, історичний, структурно-функціональний, діалектичний, що розкривають взаємозв’язок об’єкта і суб’єкта функціонування громадської думки. Аналіз процесу функціонування громадської думки на різних етапах історичного розвитку людства засвідчує, що в різних соціокультурних умовах механізм функціонування цього феномена зумовлюється необхідністю вирішення гострих соціальних проблем і суперечностей, проявляється певним вагомим впливом суб'єктів на об’єкти громадської думки, що позначається на виробленні оціночного судження про актуальні проблеми суспільного життя, в тому числі про діяльність державної влади щодо управління суспільством. Провідною тенденцією у функцонуванні громадської думки на різних етапах історичного розвитку є вплив на діяльність органів державної влади та стійкий ступінь згоди більшості людей щодо фактів, дій, подій та ситуацій, які стають об’єктом громадської думки за рахунок збереження інтересу широких верств населення. Механізм функціонування громадської думки постає як процес взаємодії і взаємовпливу влади і громадськості, держави і громадянського суспільства, що існують у межах одного комунікативного поля. Наукова значущість статті полягає у створенні теоретичної моделі функціонування громадської думки, що дозволить визначити її вплив на розвиток суспільства та знайти практичне застосування у соціальному управлінніПосилання
Bezklubenko S. D. (2016). Mystetstvo orhanizatsiyi hromads'koyi dumky [Art of public opinion organization]. Kyiv: Vyd. tsentr KNUKiM, 398 p. [in Ukrainian].
Vasilev L. C. (2014). Istoriya Vostoka [History of the East]. (Vols. 1-2). Moscow: Izdatelstvo Yurayt, 722 p. [in Russian].
Deyvis N. (2012). Istoriya Yevropy [Europe: A History]. (P.Tarashchuka, O.Kovalenko, Trans). (5nd ed., rev.). Kyiv: Osnovy, 1464 р. [in Ukrainian].
Yakovyuk, I. V. (Eds). (2012). Istoriya yevropeys'koyi intehratsiyi vid Ryms'koyi imperiyi do yevropeys'koho Soyuzu [The history of European integration from the Roman Empire to the European Union]. Kyiv: Editorial magazine «Pravo Ukrayiny», 206 p. [in Ukrainian].
Podolyaka, N. S. (Eds). (2016). Istoriya zv’yazkiv iz hromads’kistyu [History of public relations]. Sumy: Sums’kyy derzhavnyy universytet, 158 p. [in Ukrainian].
Chernov, S., Voronkova, V., Banakh, V., Sosnin, O. (Eds). (2017). Publichne upravlinnya ta administruvannya v umovakh informatsiynoho suspil'stva: vitchyznyanyy i zarubizhnyy dosvid [Public management and administration in the information society: domestic and foreign experience]. Zaporizhzhya: ZDIA, 606 p. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О. О. Стариковська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)