Розвиток міжнародної освіти в епоху відродження і нового часу
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.110925Ключові слова:
університет, інтернаціоналізація, національна модель освіти, академічна мобільність, Гумбольдтівський університетАнотація
Статтю присвячено дослідженню розвитку міжнародної освіти доби Ренесансу та Нового часу. Розглядаючи загальні тенденції розвитку вищої освіти того часу, автор звертає увагу на спад інтернаціоналізації міжнародної освіти порівняно із Середньовіччям, спричинений соціально-культурною ситуацією, особливостями міжнародної політики та розвитком національних моделей університету. Мета статті: здійснити концептуалізацію розвитку міжнародної освіти в епоху Відродження та Нового часу, з якого розпочинається формування сучасної парадигми освіти. Проаналізовано, що інтернаціональна складова вищої освіти порівняно з Середніми віками зазнала певних трансформацій. Відмічено, що у XV-XVI ст. змінювався національний склад університетських громад, що вплинуло на розвиток університетської освіти. XVII-XVIII століття стало часом стрімкого розвитку вищої освіти Західної Європи. Зміст навчання розширився за рахунок природничих наук, які поступово увійшли до загальноуніверситетської культури разом з гуманітарної культурою. Методологія – метод історичного та кроскультурного аналізу, що дозволив глибоко проникнути у розвиток міжнародної освіти в епоху Відродження та Нового часу. Проаналізовано, що у Західній Європі в 1810 р. виниклає «ідеальна модель» університетської освіти, яку пов'язують з реформаторською діяльністю Гумбольдта. Виділено проблемне поле дослідження, що лежить в основі нової моделі університету, а саме його залежність від суспільства і культури. Результат дослідження: культура пред’являла нові вимоги до функцій університетів. Характерною ознакою університету був його дослідницький характер, в основі якого наукова і навчальна діяльність розглядаються як взаємодоповнюючі компоненти. Викладачі та студенти взаємоділи у процесі університетської освіти як співдослідники. Висновок: єдиний культурний простір Європи сформувався завдяки вищій університетській освіті. Універсальний, інтернаціональний характер пізнання і розвитку вищої освіти зберігався як елемент європейської культуриПосилання
Andreev, A. (2005). "National model" University education: emergence and development. Higher education. Moscow. No. 1. S. 156-169 [in Russian].
Zakharov (1994). The Mission of the University University in evropejskoj kulture. M.: New tysâčeletie. 240 s. [in Russian].
Zidentop, L. (2004 год). Demokratizaciâ in Europe. M.: Logos, 2004. 360 s. [in Russian].
Kudryavtsev, P. (1914). Educational trips to the pupils of the Kiev Academy abroad in the XVIII century. Kiev. S. 286-294. [in Ukrainian].
Sadovnichy, v. (1995). University education: an invitation to meditation. M.: IZD-vo MGU. 1995.352 s. [in Russian].
Saprykin, D. (2005). The State and fundamental education: national model. Higher education in Russia. Moscow. No. 1. S. 148-155 [in Russian].
Sitarov, B. (2004). Didactics. М.: Publishing Center "Academy". 368 s. [in Russian].
Терепищий, С. (2016). Класифікація освітніх ландшафтів Європи. Вища освіта України. Київ №. 2. S. 73-79 [in Ukrainian].
Terepyshchyi, S. (2015). The problem of universal picture of the world in the understanding of modern man. Higher education in Ukraine. Kiev. № 3. S. 19-25 [in Ukrainian].
Terepyshchy, S. O. (2008). The concept of "standardization of higher education" in the modern philosophical and educational discourse. Gìleâ. Kiev. Issue. 11. S. 281-289 [in Ukrainian].
Universities in the Renaissance. Renaissance culture (2011). Encyclopaedia in 2 t., ed. A. Kudryavtseva (CTE), n. Revjakinoj (Deputy OTV. ed.), etc. T. 2. In 2-x kn. Kn. 2. M.: REAS. S. 364-372 [in Russian].
Terepyshchyi, S. (2016). The concept of "knowledge society" in the context of information era. Studia Warmińskie. №. 53. S. 77-84 [in English].
Teichler, U. (1998). The Role of the European Union in the Internationalization of Higher Education. The Globalization of Higher Education. Buckingham : Open University Press and SRHE. S. 88-99 [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О. Ю. Кийков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)