Теоретичні конструкти інноваційного педагогічного досвіду
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2017.110927Ключові слова:
іноваційний педагогічний досвід, категорія, структура, функції, нововведення, ознаки, діяльність, науковість, критеріїАнотація
У статті обґрунтовуються теоретичні аспекти інноваційного педагогічного досвіду. Розкривається його сутність у широкому та вузькому сенсах: як весь ефективний педагогічний досвід, накопичений у сфері навчання й виховання, та як практика, результат проблемно-орієнтованої діяльності педагога. Виділено структурні компоненти, ознаки та функціональні особливості інноваційного педагогічного досвіду. До функцій віднесено: описово-пояснювальна, випередження наукового знання, перевірки педагогічних концепцій, прогностико-управлінська, комунікативно-трансляційна, евристико-пізнавальна, накопичувальна та стабілізуюча. Акцентовано увагу на структурі цього досвіду як системи, в яку входять: педагог-іноватор, як творець цього досвіду; продукт його науково-організаційної діяльності – інноваційний досвід; система засобів, завдяки якій здійснюється іноваційно-методична діяльність іноватора. Охарактеризовано критерії іноваційно-педагогічного досвіду, виділено його основні етапи: узагальнюючий, адаптивний і відтворюючийПосилання
Punchenko, O. P. Archaeology noosphere of education.Odessa: : dim, Druk Puding, 2017. 376 s.
Ushenina, L. V. a Study of innovative pedagogical experience in the context of the UIA as a factor stimulating the creativity of the teacher: dis. kand. PED. Sciences: 13.00.01 / L. V. Ushenin. SPb., 1995. 182 s.
Usupbekova, N. R. General principles of pedagogical innovations: the development of the theory of innovative processes in education. M.: Publishing house of Institute of theory and history of pedagogics of Academy of pedagogical Sciences of the USSR, 1991. 91s.
Alekseev, N. G. Philosophical-methodological problems of pedagogical theory.Questions of methodology. 1997. № 3-4. 31-34.
Zircon, I. I. System of innovative preparation of experts of humanitarian sphere. Minsk: Technology, 2000. 326 s.
Prigozhin, A. I. Innovations: incentives and obstacles: social problems of innovation.M.: Politizdat, 1989. 270 s.
Kagan, M. S. System and structure. Systemic approach and humanitarian knowledge: selected works. article. – Leningrad: Izd-vo Len. state University, 1991. 37-46.
Gabay, T. V. Training activities and tools / T. V. Gabay. – M.: publishing house of Moscow. University press, 1988. 176 s.
Talanchuk, N. M. evaluation Criteria for best teaching experience. Soviet pedagogy. 1979. No. 7. 65-68.
Bondar, V. I. Criteria of best teaching practices. Methodological and theoretical issues of studying, generalization and use of advanced pedagogical experience / under the editorship of E. I. Monoszon, M. N. Skadina, Y. S. Turbovsky. M.: Research Institute of General pedagogy of Academy of pedagogical Sciences of the USSR, 1978. 94-95.
Zagvyazinsky V. I. Methodology and methods of the didactic of IP repetition. M. : Pedagogy, 1982. 160 s.
Zhuravlev, V. I. the Relationship of pedagogical science and practice. M. : Pedagogy, 1984. 176 s.
Teregulov, F. S. the Criteria of the pedagogical experience. Soviet pedagogy. 1989. No. 1. 56 – 60.
Kuthibari, A. N. Advanced teaching experience and certification teacher: method. Manual. иVolgograd: BGAPK RO, 2010. 156 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Л. А. Козинец
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)