Внутрішній аудит і контроль у компанії в контексті управлінської діяльності
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.149678Ключові слова:
внутрішній аудит, внутрішній контроль, управлінська діяльність, аудитор, ефективність, цілі організаціїАнотація
Актуальність теми дослідження в тому, що в сучасних умовах актуальною темою є внутрішній аудит і контроль управлінської діяльності. Об’єктом дослідження є внутрішній аудит і контроль у компанії як сучасне складне і суперечливе явище. Предметом дослідження - напрями підвищення ефективності внутрішнього аудиту та контролю у компанії в контексті управлінської діяльності. Мета дослідження - теоретичні та практичні аспекти вивчення внутрішнього аудиту та контролю у компанії та формування концепції ефективності управлінської діяльності. Методологія - аналіз і синтез, абстрагування, індукція і дедукція, перехід від конкретного до абстрактного і навпаки, узагальнення зібраних наукових даних, що допомогли здійснити дане дослідження. На підприємствах, що досягли своїх цілей, зосереджуються на гнучкості та ефективності всіх процесів роботи, а також на оптимальному використанні засобів. З цією метою на підприємствах і в організаціях упроваджується система внутрішнього контролю, одним із компонентів якої є внутрішній аудит. Основне завдання внутрішнього аудитора - забезпечити незалежну і неупереджену оцінку діяльності організації і розробити рекомендації покращення діяльності. Хоча внутрішній аудит є лише частиною системи внутрішнього контролю суб’єкта господарства, аудит повинен оцінити, чи правильно функціонує система, запропонувати заходи для підвищення ефективності внутрішнього контролю. Від системи внутрішнього контрою багато в чому залежить об’єм роботи аудитора. Добре функціонуюча система внутрішнього контролю зменшує об’єм роботи, пов’язаною з аудитом, і ризиками, які дозволяють внутрішньому аудитору більше часу приділяти перспективам розвитку організації. Особлива увага у процесі підвищення ефективності управлінської діяльності повинна приділятися співробітникам, що виконують конкретні функції, включаючи їх у процес удосконалення внутрішнього контролю. Для цього необхідно поглибити знання не тільки керівників, але й всіх співробітників про суть і важливість внутрішнього аудиту та необіхідності досягнення цілей організаціїПосилання
Daujotaitė, D., Giriūnas, L., Giriūnienė, G., Miškinis, A., Adomavičiūtė, D., Vinauskienė, D. (2015). Finansų kontrolė ir auditas: teorija ir praktika. Vilnius: Mykolo Romerio universitetas.
DiNapoli, T. P. (2016). Standards for Internal Control in New York State Government. Available at: http://www.osc.state.ny.us/agencies/ictf/docs/intcontrol_stds.pdf
Kanapickienė, R. (2001). Vidaus kontrolės sistemos modelis smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Daktaro disertacija. Vilnius.
King, A. M. (2011). Internal Control of Fixed Assests: a Controller and Auditor‘s Guide. John Wiley & Sons. doi: https://doi.org/10.1002/9781118269107
Lakis, V. (2007). Audito sistema: raida ir problemos. Vilnius: Viniaus universiteto leidykla.
Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymas. (2002). Valstybės žinios, No. 123-5540.
Needles, B., Powers, M., Crosson, S. (2011). Principles of Accounting. Cengage Learning.
Pickett, K. H. S. (2011). The Essential Quide to Internal Auditing. John Wiley & Sons, 380.
Rupšys, R., Boguslauskas, V. (2007). Measuring Performance of Internal Auditing. Empirical Evidence. Engineering Economics, 55 (5), 9–15.
Tarptautiniai vidaus audito profesinės praktikos standartai (vertimas iš anglų kalbos) (2004). Vilnius: Lietuvos vidaus auditorių asociacija.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 AUŠRA GABREVIČIENĖ
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)