Напрями підвищення ефективності промислового менеджменту з використанням інформаційних ресурсів
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.155564Ключові слова:
потенціал, виробництво, підприємство, промисловість, показники, елементи, оцнка, принципи, етапи, промисловий менеджмент, інформаційні ресурсиАнотація
Актуальність теми дослідження в тому, що представлено напрями підвищення промислового менеджменту в сучасних умовах. Від того, яким чином буде здійснюватися управління виробничим процесом підприємства, залежить його ефективність, прибутковість та конкурентоспроможність в умовах ринкової економіки. Постановка завдання – аналіз різноманітних напрямів підвищення ефективності промислового менеджменту з використанням інформаційних ресурсів; оцінка ролі і значення виробничого потенціалу підприємства в суспільному виробництві. Аналіз останніх досліджень і публікацій - в статті представлено аналіз основних положень теоретичного обґрунтування напрямів підвищення ефективності промислового менеджменту, які знайшли своє відображення у роботах вітчизняних науковців Г.Осовської, В.Воронкової, Р.Фатхутдинова, Н.Подольчак, А.Шегди. Методологічним фундаментом здійснення дослідження обраної тематики стали праці провідних вчених, фахівців, науковців, зокрема дослідженням показниківпідвищення ефективності роботи підприємства займалися І Бойчик, О.Гетьман, І.Ковальчук, С.Покропивний, Ю.Пономарьова, В.Сідун, В.Шаповал та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми – проведено на основі непередбачуваності сучасних економічних умов діяльності підприємств, що потребує подальшого дослідження і визначення реальних шляхів стабілізації та можливого підвищення ефективності роботи підприємств. Методологія – системного, структурного, структурно-функціонального аналізу, що дозволили проаналізувати проблеми напрямів підвищення ефективності промислового менеджменту з використанням інформаційних ресурсів. Виклад основного матеріалу. В статті проаналізовано виробничий потенціал підприємства. Розглянуто питання вимірювання величини і рівня ефективності використання виробничого потенціалу за допомогою використання сучасних методик на основі дослідження провідних методологій. Доведено, що уявлення про величину виробничого потенціалу підприємства і окремих його елементів дозволяє до певної міри управляти характеристиками потенціалу, внаслідок чого виникає можливість цілеспрямованої дії на віддачу виробничих ресурсів.Висновки - Провівши дослідження доведено, що під резервами підвищення економічної ефективності виробництва розуміють невикористані можливості збільшення випуску продукції в розрахунку на одиницю сукупних витрат завдяки більш раціональному використанню усіх видів ресурсів підприємстваПосилання
Anthony, R., Govindarajan, V. (2007). Management Control Systems. Chicago: Mc-Graw-Hill IRWIN, 784.
Arefieva, O. V., Kharchuk, T. V. (2008). Ekonomichni zasady formuvannia potentsialu pidpryiemstva. Aktualni problemy ekonomiky, 7, 71–76.
Vasylenko, V. O. (2003). Antykryzove upravlinnia pidpryiemstvom. Kyiv: TsUL, 504.
Vorobiov, Ye. M. (2005). Ekonomika. Dovidnyk starshoklasnyka ta abiturienta. Kharkiv: TORSINH PLIuS, 400.
Kraynik, О. (2015). Improving marketing activities via external investment in LLC "Ice Zaporozhye". Chasopys ekonomichnykh reform, 2 (18), 85–90.
Kraynik, E. (2015). Risk management as a tool for regulating economic behavior of industrial enterprises in the contemporary economy. Investytsiyi: praktyka ta dosvid, 10, 28–31.
Mykhaliuk, L. M. (2013). Teoretychni aspekty formuvannia ekonomichnoi efektyvnosti ta systema pokaznykiv yii otsinky. Visnyk Zhytomyrskoho natsionalnoho ahroekolohichnoho universytetu, 1-2 (2), 75–81.
Pokropyvnyi, S. F. (2011). Ekonomika pidpryiemstva. Kyiv: KNEU, 528.
Punchenko, O. P., Voronkova, V. H., Andriukaitiene, R. (2018). Sociodynamics of the globalizing world in its civilization dimension. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 74, 48–60. doi: https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.149652
Sergienko, T. (2013). Measurement velychyn and efficiency using level building is industrial enterprises. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 52, 107–113.
Sergienko, Т. (2012). Human resources management at the enterprise in the modern ystem of management. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 51, 101–107.
Sprinsian, V. H., Biriukova, T. L. (2012). Resursy ta tekhnolohiyi informatsiinoho menedzhmentu. Odessa: ONPU, 248.
Streltsova, S. M. (2011). Analiz pidvyshchennia efektyvnosti vyrobnytstva suchasnykh pidpryiemstv. Visnyk sotsialno-ekonomichnykh doslidzhen, 2 (42), 348–355.
Ustenko, S. V., Bereza, A. M., Haluzynskyi, H. P. et. al. (2012). Informatsiyni systemy v ekonomitsi. Kyiv: KNEU, 425.
Fedonin, O. S., Riepina, I. M., Oleksyk, O. I. (2003). Potentsial pidpryiemstva: formuvannia ta otsinka. Kyiv: KNEU, 316.
Hammer, M., Champi, D. (2006). Reinzhiniring korporacii: Manifest revolyucii v biznese. Moscow: Mann, Ivanov i Ferber, 287.
Shliagа, O., Gal’tsev, M. (2014). The ways of the enterprise’ efficiency increasing. Ekonomichnyi visnyk Zaporizkoi derzhavnoi inzhenernoi akademiyi, 7, 66–75.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Т. І. Сергієнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)