Концептуализація інформаційно-цифрового менеджменту в умовах технологічої революції 4.0
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2019.177755Ключові слова:
цифрове суспільство, ідеологія інформаційно-комп’ютерних технологій, людські ресурси, цифровий менеджментАнотація
Актуальність дослідження даної проблеми у тому, що концепція інформаційно-цифрового менеджменту сприяє розвитку цифрового суспільства, в основі якого нова хвиля технологічного прогресу. Мета дослідження - показати, як інформаційна революція ХХІ століття сприяє покращенню робочої сили у результаті прогресуючої роботизації. Технології, які використовуються сьогодні, щоб заміти людей, є розумними, потреба у людських ресурсах зменшується завдяки роботам, комп’ютерам та іншим високотехнологічним гаджетам. Методи теоретичного аналізу - дедукції та індукції, історичного і логічного, порівняльного і структурно-генетичного аналізу, інформаціологічного методу, які сприяють проникненню у сутність досліджуваного феномена як складного явища і динамічного процесу. Результати дослідження: доведено, що завдяки різноманітним відомим розробкам з інформаційно-комп’ютерних технологій та робототехніки, багато експертів вважають, що суспільство перебуває на ранньому етапі нової індустріальної (постіндустріальної) революції, яка в майбутньому може змінити спосіб життя і діяльності людей точно так, як це 200 років назад зробила парова машина. Технологічне безробіття є однією з основних причин підвищення загального рівня безробіття у країнах Заходу за останні 30 років. Хоча це деякою мірою пов’язане з демографічною революцією і зміною структури економіки у багатьох країнах, розвиток інформаційно-комп’ютерних технологій, а також інших видів автоматизації та Інтернету відіграли значну роль, починаючи з 2000 року.
Висновки. Ми показали, що багато робочих місць з дешевою робочою силою може зникнути, тому що цифрове суспільство робить акцент на розвиток людських інтелектуальних ресурсів. Світ перетворюється на цифрове суспільство і світом управляє цифра, в основі якої управляють інтелект, розум, алгоритми, цифровізація. Цифрове суспільство складається з великої кількості алгоритмів, які управляються інформаційно-комп’ютерними технологіями, які проникають у цифровий менеджмент, який базується на інтелектуально-розумній силі, представленою людськими ресурсами. Саме людські ресурси розвивають робототехніку, штучний інтелект, комп’ютеризацію, механізацію, роботизацію, в основі яких роботехніка, штучний інтелект. Ці різновиди цифрового суспільства прискорюють потенціал довгострокового збільшення продуктивності праці за рахунок інтелектуалізації. Практичні рекомендації - розвивати малий бізнес, який тримається на мережевих інтелектуальних платформах, у зв’язку з чим створювати робочі місця в Інтернеті і формувати нові види зайнятості.
Посилання
Voronkova, V. H. (2017). The formation of the smart community as a factor of sustainable development and its influence on the formation of a new educational paradigm. Gìleâ,117 (2), 189-193.
Voronkova, V. H. (2015). The civil society as a paradigm, concept and social construct fhilosophical discourseю. Philosophy and cosmology. Kyiv: ISPC, 15, 198-215.
Brignollsson, E. and Makafi, E. (2016). Second era of machines: work, progress and prosperity in times of extraordinary technologies. Kyiv: FUND, 236.
James, P. Womack, D. and Jones, T. and Rus, D. (2017). The machine that changed the world.” History of line production – dark weapons "Toyota" in automotive wars. Library Lin Institute. Kyiv: Pavlum, Lean Snicit Ukraine, 388.
Rogers, E. M. (2009). Diffusion of innovations. Kyiv: Publishing House: Kyiv-Mohylian Academy, 591.
Donell, M. and Meadows, D., Randers, J. (2018). Borders of growth. 30 years later. Kyiv: Pavlum, 454.
Melnyk, V. V. (2018). Information management as a factor of innovative society development. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 74, 39–47.
Doi: https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.149651
Nikitenko, V. О. (2018). Education as a factor of creative personality establishment and development in information society. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 74, 150–158.
Doi: https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.149674
Punchenko, O. P. and Voronkova, V. H. and Andriukaitiene, R. (2018). Sociodynamics of the globalizing world in its civilization dimension. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 74, 48–60.
Doi: https://doi.org/10.30839/2072-7941.2018.149652
Rose, D. (2014). Objects: Design Human Desire and the Internet of Things New York: Scribner, 320.
Christopher, S. (2018). Total automation. How computer algorithms change life. Kyiv: Our format, 280.
Starzhinsky, V. P. (2016). Towards an Innovation Society. Minsk: RIVSh, 446.
Florida, R. (2018). Homo creative. How does the new class conquer the world. Kyiv: Our format, 432.
Ford, M. (2016). Engineering and the threat of the future. Kyiv: Our format, 400.
Shevchenko, A. (2018). Digital era. Just about digital technology. Kyiv: Summit Book, 457.
Cherep, A.V., Cherep, O.H., Krylov, D.V. and Voronkovа, V. H.. (2019). .Methodological approach to the redistribution of investment projects within a company According to formal criteria // Financial and credit activity-problems of theory and practice. Volume 28, Issue 1. 256-263
DOI: https://doi.org/10.18371/fcaptp.v1i28.163991
Žukauskas, P., Vveinhardt, J. and Andriukaitienė R. (2018) Management Culture and Corporate Social Responsibility, London: IntechOpen, 433.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Victoria Melnyk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)