Філософія побудови сучасної моделі гнучкого менеджменту 3.0 промислового підприємства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2019.177756Ключові слова:
аgile-менеджмент, концепція промислового менеджменту, адаптивна система, сталий економічний розвиток, соціально-економічна стабільність, фінансова криза, безпека виробництваАнотація
Актуальність теми зумовлена тим, що глобалізаційні процеси в економіці України, деструктивні явища в галузях промисловості, інституційні перетворення, що потребують креативних інноваційних рішень, вимагають удосконалення наукових поглядів на побудову моделі менеджменту промислових підприємств, яка б гуртувалась на гнучкому механізмі та враховувала кризові умови їх функціонування та забезпечувала можливості сталого економічного розвитку у майбутньому. Мета дослідження – концептуалізація та моделювання процесів побудови гнучкого менеджменту промислового підприємства, спрямованого на упередження втрати людського потенціалу, руйнування екологічних систем, забрудненості навколишнього середовища, тобто на забезпечення екологічної і соціальної безпеки промислового виробництва. Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми. У своєму дослідженні ми спираємся на роботу Аппело Юргена (2019). Менеджмент 3.0. Agile-менеджмент. Лідерство та управління командами, яка об’єднує найсучасніші ідеї у сфері складних адаптивних систем, гнучкого керування та ощадливого постачання, пропонуючи здоровий, розумний, гнучкий і практичний механізм ефективного управління у ХХІ сторіччі, що представляє сучасну концепцію менеджменту 3.0. В статті ми спираємося також на роботи таких вчених, як Андрюкайтене Регіни, Воронкової В.Г., Пунченко О.П., Сосніна О.В., Старжинського В.В., Цепкало В.В., Череп А.В., а також на власні дослідження – Метеленко Н.Г., Сіліної І.В., Шапурова О.О. Концепція менеджменту 3.0 надає дорожню карту провідним командам у разі невизначеності та пропонує багату колекцію локальних моделей для безпосереднього використання, щоб краще адаптуватися до сучасних умов стохастичності, невизначеності, біфуркаційності та забезпечити розумне, адаптивне та практичне управління на промисловому підприємстві. Наукова новизна дослідження – обґрунтування ключових ознак фінансової та соціально-економічної кризи в промисловості, зокрема в стратегічних галузях – машинобудування і металургія та філософії побудови сучасної моделі гнучкого менеджменту на основі процесно – операційного підходу, спрямованої на розвиток інноваційно – інформаційної інфраструктури промислового підприємства у напряму забезпечення міжнародної конкурентоспроможності промислового виробництва та його сталий розвиток в умовах глобалізації. Результати дослідження. Окреслено орієнтири формування і реалізації концептуальної моделі управління промисловим підприємством, що функціонує в умовах соціально-економічної та фінансової кризи, яка дозволяє своєчасно передбачати та здійснювати цілеспрямоване й поступове удосконалення економічних, організаційних, техніко-технологічних, виробничих, соціальних, управлінських, ринкових, екологічних та інших складників промислового підприємства як системи, які в процесі впровадження нововведень набувають нових якостей.
Посилання
Andriukaitiene, Regina, Cherep, A.V., Voronkova, V. H., Punchenko, O. P.and Kivliyk O.P. (2018). Managing organizational culture as a factor in organizational change. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 75, 169-179.
DOI: http://vestnikzgia.com.ua/issue/view/9502
Andriukaitiene, Regina, Janulionis, Ernestas and Voronkova Valentyna (2019). The concept of corporate social responsibility and its implementation in the activity of organizations. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 76, 184 – 196.
DOI: https://doi.org/10.30839/2072-7941.2019.165128
Appelo, Jurgen (2011). Management 3.0:. Leading agile developers, developing agile leaders: London Pearson Education Inc., 432.
Rogers, E. M. (2009). Diffusion of innovations. Kyiv: Publishing House: Kyiv-Mohylian Academy, 591.
Voronkova, Valentina, Maksimenyu, Marina and Nikitenko, Vitalina. (2016). Humanistic management in the context of phylosofic anthropology: human dimension. The new paradigm, 129, 64-76.
Metelenko, N. G. (2010). The inner economic mechanism of effective functioning of industrial enterprises: theory, practice and prospects: monograph. Zaporozhzhia: The COMMUNIST PARTY. 480.
Metelenko, N. G. (2016). Resursozberìgaûčij potential of taxation and its use in Ukraine//modern trends of functioning and development of the enterprises: threats and challenges: collective monograph. Floor. Ed. S. B. Dovbnì. D.: LIRA, 289-314 (co-author A. Shulga).
Public management and administration in the information society: national and international experience (2017). For the floor. ed. Sergey Chernova, Valentina Voronkovoi, Victor Banacha, Alexander Sosnina, Pranasa Žukauskasa, Jolìtu Vvajnhart, Regìnu Andrûkajtene. Zaporizhzhia, 602.
Sìlìna, I.V. (2018). Conceptual framework of management of the financial and economic security of the industrial enterprise: monograph collective. Current trends and prospects of forming a new trajectory of Ukrainian-Polish cooperation in terms of European integration: Monograph. For the floor. ed. Prof. N. Metelenko, G. Makušinskoï. Zaporozhzhia, 345-359.
Shapurov, O. O. (2016). Economic aspects of environmental vector of development of steel enterprises: collective monograph//environmental vector of modernisation of economy and education – the European content of sustainable development of the regions: [collective monograph]. For the floor. Ed. Metelenko N. G. Ternopil: FOP Palyanytsya V.A., 259-268.
Sosnin, A.V. Voronkova, V.H. and Ažhažha, M. A. (2016). The philosophy of humanistic management (socio-political, socio-economic, socio-anthropological dimensions): textbook. Zaporozhzhia: Wild Pitch, 356.
Starzhinsky, B. P. and Tsеpkаlо, V. V. (2016). On the way to the knowledge society. Мinsk: RIVSH, 446.
Fajol, A. (1992). Obŝee s industrial control: Lane. with Fr. /Anri Fajol; [naučn. ed. s predislov. Prof. E.A. Kočerina]. M.: Kontrolling, 111.
Official website URL: http://ukrstat.org/uk/druk/publicat/kat_u/_vti_cnf/pub l9_u. htm (accessed: 02.03.2019).
Official website URL: http://old2.niss.gov.ua/articles/3266/(accessed: 02.03.2019).
Cherep, A.V., Cherep O.H., Krylov, D.V. and Voronkova, V.H. (2019). Methodological approach to the redistribution of investment projects within a company According to formal criteria. Financial and credit activity-problems of theory and practice. Volume 28, Issue 1. 256 – 263.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Natalya Metelenko, Iryna Silina, Olexandr Shapurov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)