Дилеми системи ВНЗ: мова як цінність VS мови як засобу комунікації
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2013.24123Ключові слова:
система освіти, модернізація, українізація, прагматизм, цінність, комунікація, багатомовність нового типуАнотація
У статті розглянуто дихотомію двох взаємопов’язаних, але, разом з тим, і конкуруючих одна з одною, моделей модернізації системи освіти: "модернізації-суверенізації" (з акцентом на національній складовій навчального процесу) та "модернізації-адаптації" (з акцентом на складовій інтернаціональній), - під кутом зору її відображення у мовній ситуації у вищих навчальних закладах України.
Посилання
Сміт, Ентоні Д. Культурні основи нації. Ієрархія, заповіт і республіка. Наукове видання. (Переклад з англ.). - К.: Темпора, 2009. - С.27.
Кремень В.Г. Філософія національної ідеї. - К., 2006. - С.464.
Ортега-і-Гассет, Х. Місія Університету. - У зб.: Ідея Університету: Антологія / Упоряд.: М.Зубрицька та ін. - Львів: Літопис, 202. - С.73.
Там же. - С.73.
Белов М.В. У истоков сербской национальной идеи. Механизмы формирования и специфика развития. Конец ХУІІІ - середина 30-х гг. ХІХ века. - С-Пб.: Алетейя, 2007. - С.24.
Богданова Н.Г. Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно-інформаційного аналізу. - АКД. - Харків, УІПА, 2008. - С.10.
Рікер, Поль. Ідеологія та утопія. (Переклад з англ.)- К.: Дух і літера, 2005. - С.110.
Белов М.В. Указ. праця. - С.18.
Сміт, Ентоні Д. Указ. праця. - С.46.
Жадько В.О. Історична пам’ять в розвитку духовності особистості. - К.: ПП "Павлушка", 2006. - С.7.
Smith, Anthony D. Cultural foundations of the nation. Hierarchy, covenant and republic. Research publication. (Translated from English.). - K.: Tempora, 2009. - P.27.
Kremen V.G. Philosophy of national idea. - K., 2006. - P.464.
Ortega y Gasset, J. mission of the University. - The Rev.: Idea of the University: An Anthology / Compilation.: M.Zubrytska et al. - Lions: Chronicle, 202. - P.73.
The same - p.73.
Belov M.V. At the origins of the National Serbia ideas. The mechanisms of generating and the specificity of development. End of XVIII - mid 30-ies. Nineteenth century. - S-Pb.: Aletheia, 2007. - P.24.
Bogdanova N.G. Aesthetic consciousness of students in modern Ukraine in the context of globalization and information analysis. - AKD. - Kharkov, UIPA, 2008. - P.10.
Ricoeur, Paul. Ideology and Utopia. (Translated from English.) - K. spirit and letter, 2005. - P.110.
Belov M.V. The same. - P.18.
Smith, Anthony D. Ordinance. labor. - P.46.
Zhadko VA Historical memory in the spiritual development of the individual. - K.: PE "Pavlushko", 2006. - C.7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. В. Яковлєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)