Мовне середовище у контексті процесів трансформації та глобалізації
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2013.24204Ключові слова:
глобалізація, модернізація, мовне середовище, цінність, комунікація, багатомовність нового типуАнотація
У статті автор зосереджує увагу на одній із головних тенденцій розвитку сучасного світу - переосмисленні ролі мовного середовища. Прослідковуються закономірності змін мовного фактору у різних країнах світу, зокрема в Україні. Увагу приділено феномену багатомовності у контексті процесів трансформації та глобалізації світу.
Посилання
Розумний М. Ідея і нація в інформаційну епоху. - Харків, Майдан, 2006. - С.324.
Див. про це: Видојевић З. Транзиција, рестаурација и неототалитаризам. - Институт друштвених наука, Универзитет у Београду, 1997. - С. 9-14.
Сміт, Ентоні Д. Культурні основи нації. Ієрархія, заповіт і республіка. Пер. з англійської. - К., Темпора, 2009. - С. 46.
Софронова Л.А. Введение. - В кн.: Категории и концепты славянской культуры. Труды Отдела истории культуры. - М., Ин-т славяноведения РАН. - 2008. - С. 5.
Павленко Ю.В. История мировой цивилизации. Философский анализ. - К., Феникс, 2002. - С.652.
Кравченко С.А. Культурная социология Дж.Александера (генезис, понятия, возможности инструментария). - Социс. - 2010 - N 3-4. - С.14-15.
Бацевич Ф.С., Філософія мови. Історія лінгвофілософських учень. Підручник. - К., "Академія", 2008. - С. 8-9.
Rozymnuy M. Idea and the nation in the information age. - Kharkiv Majdan, 2006. - P.324.
See about it: Vydoјevyћ Z. Tranzytsyјa, restauratsyјa i neototalytaryzam. - Institute drushtvenyh science Unyverzytet in Belgrade, 1997. - P. 9-14.
Smith, Anthony D. Cultural foundations of the nation. Hierarchy, covenant and republic. Research publication. (Translated from English.). - K.: Tempora, 2009. - P. 46.
Sofronova L.A. Introduction. - In the book.: Categories and concepts of slavic culture. Proceedings Division history culture. - M., Institute of slavyanovedenyya RAN. - 2008. - P. 5.
Pavlenko Y.V. The history of world civilization. Philosophical analysis. - K., Phoenix, 2002. - P.652.
Kravchenko S.A. Cultural sociology Dzh.Aleksandera (genesis, concepts, tooling opportunities). - Socis. - 2010 - N 3-4. - P.14-15.
Batsevych F.S., Philosophy of language. History of linguophilosophical studies. Textbook. - K., "Academy", 2008. - P. 8-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. В. Яковлєва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)