Геокультурні цінності в умовах сучасного світового розвитку: соціально-філософський вимір
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2013.24225Ключові слова:
загальнолюдські, регіональні та етнонаціональні цінності, геоцінності, геокультура, цивілізація, держава, інтеграція, дезінтеграція, глобалізація, глокалізація, цивілізаційний код, соціальний розвиток, світове товариствоАнотація
В дослідженні доведена гіпотеза про те, що планетарна спільнота має ціннісно-смислову матрицю, яка забезпечує її життєдіяльність і розвиток шляхом розподілу на загальнолюдські, регіональні та етнонаціональні цінності. Розкривається концепт «геокультурні цінності». Розглянуто їх походження, зміст і структура. Доведено, що цінності створюють культурологічне ядро цивілізації, вони покладені в основу морфогенезу планетарного соціального організму. Геокультурні цінності – це духовно-смислові одиниці, які відображають потреби громадян країни чи їх соціальних утворень, наприклад, етнічних, національних, регіональних, державних, над і міждержавних утворень у засобах забезпечення їх особистих і колективних потреб, які матеріалізуються в геокультурні і стійко функціонують у формі інтересів народу, на захист яких суб’єкт культурно-історичного процесу готовиq потратити і тратить енергетичні, матеріальні і духовні сили чи життєві ресурси.
Посилання
Валлерстайн И. Анализ мировых систем и ситуация в современном мире. [Текст] – СПб.: Университет. кн., 2001. – 416 с.
Соколова М.Н. Истор. теория Фернана Броделя // Франц. ежегодник. 1972. М., 1974
Воронкова В.Г.Формування постнекласичної парадигми сучасного менеджменту в умовах глобалізації //Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії: Збірник наукових праць / Гол. ред. В.Г.Воронкова. – Вип. 38. – Запоріжжя: Вид-во ЗДІА, 2009. – 237 с.
Філософський словник соціальних термінів / За ред.В. П. Андрущенка. – К.–Харків : Р.И.Ф., 2005. – 672 с.
Wallerstein I.. Analysis of world systems and situation in the modern world. [Text] - St. Petersburg.: University. book., 2001. - 416 p.
Sokolova, MN History. Fernand Braudel's theory / / Franz. Yearbook. 1972. Moscow, 1974
Voronkova V.H. Forming of postnonclassical paradigm of modern management in the context of globalization // Humanitarian Bulletin Zaporozhye State Engineering Academy: Collected Works / Ch. editor. V.H.Voronkova. - Vol. 38. – Zaporizhzhya, ZSEA, 2009. - 237 p.
Philosophical Dictionary of social terms / By red.V. P. Andrushchenko. - K. Kharkov: R.Y.F., 2005. - 672 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. О. Нікітенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)