Рецепція людиновимірності в контексті антропологічного дискурсу гуманістичного управління
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.24910Ключові слова:
людиновимірність, антропологічні виміри, філософська антропологія, гуманістичне управління, людина як міра всіх речей, антропологічна парадигма, антропологічний капіталАнотація
Предметом дослідження є сприйняття людського виміру як антропологічного аспекту гуманістичного управління, в основі яких взаємовідносини людини, влади, суспільства. В статті описується еволюція поглядів на людину у контексті антропологічних засад гуманістичного управління; відмічається, що тенденція розвитку філософсько-антропологічного знання гуманістичного управління базується на сприйнятті людиною в проекції антропологічних вимірів людини, що є основоположним у європейській філософії. У статті аналізується сутність людиновимірності як антропологічної парадигми гуманістичного управління, у якій людина являється не тільки економічною, чи політичною клітинкою суспільства, але й духовно-культурної клітинки суспільства; дається аналіз людиновимірності як антропологічної парадигми європейської філософії, яка досліджує антропологічні основи економічної, політичної і соціальної сфер, осмислює умови створення гуманного суспільства, у якому повинні бути реалізовані імперативи справедливого суспільства. Розкриті характерні риси і особливості, а також умови досягнення людиновимірності як антропологічної основи європейського гуманістичного управління. Отримані знання можуть бути корисними для вирішення антропологічних проблем гуманістичного управління.
Посилання
Vyznachal'ni vymiry suchasnogo filosofs'ko-antropologichnogo znannja [Defining dimensions of contemporary philosophical and anthropological knowledge]. Filosofs'ko-antropologichni studii'`2013 - Philosophical and Anthropological Studies' 2013. Kyiv: Stylos, 2013, 351 p.
Bech, V.P. (2000). Genezys social'nogo organizmu krai'ny [The genesis of the social organism of country]. Zaporizhya: Prosvita, 2, 288 p.
Vashkevych, V.M. (2005). Istorychna svidomist' suchasnoi' molodi: do metodologii' doslidzhennja [Historical consciousness of modern youth: to research methodology]. Higher Education of Ukraine, 4, 74 p.
Voronkova, V.G. (2008). Filosofija gumanistychnogo menedzhmentu (social'no-antropologichni vymiry) [Philosophy of humanistic management (social and anthropological dimensions)]. Zaporizhya: APD ZSEA, 254 p.
Ekzystencijni vymiry filosofs'ko-antropologichnogo piznannja: tvorcha spadshhyna V. Shynkaruka [Existential dimensions of philosophical and anthropological knowledge: artistic heritage of V. Shynkaruk]. Proceedings of the International Conference, April 14, 2011. Taras Shevchenko National University of Kyiv, Society "Knowledge of Ukraine", Hryhoriy Skovoroda Institute of Philosophy at NASU, University of Modern Knowledge. Kyiv: Society "Knowledge of Ukraine", 2011, 359 p.
Kutsepal, S. (2008). Infosfera jak prostir buttja suchasnoi' ljudyny [Infosphere as an existential space of modern man]. Bulletin of the National Aviation University. Series: Philosophy. Culturology [Coll. papers]. Kyiv: NAU, 1 (7), 25-29 pp.
Predborska, I.M. (2007). Problema sociokul'turnoi' identychnosti v konteksti integracii' ukrai'ns'kogo suspil'stva [The problem of social and cultural identity in the context of the integration of Ukrainian society]. New Paradigm [Coll. papers]. Kyiv: National Pedagogical Dragomanov University, 65 (2), 246-253 pp.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Valentina Voronkova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)