Творчість як основний модус самовдосконалення особистості в умовах сучасних соціокультурних трансформацій
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.24916Ключові слова:
соціокультурне середовище, творчість, самореалізація, самовдосконалення, верифікація, мотивація, здібності, емпатія, творча продуктивність, девіація, духовний потенціал, «самість», наукова творчість, предметно-символічні форми, семіотична система, семіотиАнотація
У даній статті розкривається сутність творчості як основного механізму самовдосконалення та саморозвитку особистості, які є головними модусами людини соціальної та формою самоідентифікації. Дослідження цих властивостей в їх взаємозв’язку й становить мету даної статті. У поле дослідження вводиться семіотико-знакова складова як транслятор інформації, в тому числі і образів створених у процесі творчості. Виявляються основі конструкти процесу творчості та дана категорія розкривається як біполярний процес, у якому верифікація розглядається як кінцева мета процесу творчості. Позитивний вектор девіантної поведінки відображається в різноманітних видах сучасної творчості: суспільно-політичної, наукової, технічної, художньої, й як наслідок призводить до прогресивних трансформацій соціальних систем.
Посилання
Ильин Е.П. Психология творчества, креативности, одаренности/ Е.П. Ильин.- Питер, 2009. – 448 с.
Психодиагностика и психокоррекция / под ред. А.А. Александрова. – СПб., 2008. – 384 с.
Тойнби А. Дж. Исследование истории: возникновение, рост и распад цивилизаций / А.Дж. Тойнби; пер. с англ. К.Я. Кожурина. – М., 2009. – 670, [2] с.
Розин, В.М. Мышление и творчество / В.М. Розин. – М., 2006.
Бердяев, Н.А. Философия свободы.- Москва: ООО «Издательство АСТ»; Харьков: «Фолио», 2004.-732с.
Шпенглер, О. Закат Западного мира: очерки монографии мировой истории: В 2 т. Т. 1 Образ и действительность/ Пер с нем. И.И. Маханькова. – М., 2009. – 648с.
Ilyn E.P. The psychology of evocation, creativity, talent / E.P. Ilyn. – Peter, 2009. – 448p.
Psychological diagnostics and therapy / ed. A.A. Alexandrova. – St. Petersburg. 2008 . – 384p.
Toynbee A.J., Study of History: the emergence, growth and decay of civilizations / A.J. Toynbee trans. from English. K.Y. Kozhurina. – M., 2009. – 670 [2]p.
Rozin V.M. Thinking and creativity / V.M. Rozin. – M., 2006 . – 360p.
Berdyaev N.A. Philosophy of freedom. – Moscow: LLC «Publisher AST»; Kharkiv «Folio», 2004. – 732p.
Spengler O. Sunset Western World : Essays on the monograph of world history: In 2 vols,V-1, Image and reality / Translated from the German. I.I. Mahankova. –M., 2009. – 648p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Валентина Вікторівна Богаченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)