Антропологічні засади громадянського суспільства як особливої сфери соціуму:теоретико-методологічний контекст
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.24923Ключові слова:
громадянське суспільство, філософська антропологія, антропологічні засади, людина, принципи антропологічних засад, особлива сфера соціумуАнотація
В статті дається аналіз антропологічних засад громадянського суспільств, що слугує розвитку громадянського організму як єдиної цілісної системи; намагання збагнути сутність нових викликів громадянського суспільства, що виникають в нових умовах глобальної нестабільності. Антропологічні засади громадянського суспільства виходять на людину, її сутність і природу, яка стає суб’єктом даного виду соціуму і націлені на виділення об’єктом свого дослідження саме сферу «людського існування», власної природи людини, людської індивідуальності. Завдяки антропологічному принципу вдається пояснити саму людини та її існування в умовах громадянського суспільства, зрозуміти людину як унікальний прояв життя взагалі, як творця історії і культури. Антропологічне вчення виводить своє розуміння людини й навколишньої дійсності із самого людського буття громадянського соціуму й через нього на людину, яка з об’єкта даного впливу перетворюється на суб’єкт. Мета статті – сформувати теоретичні засади методології аналізу антропологічних засад громадянського суспільства, що має велике значення для рефлексії зворотних зв’язків в контексті єдиного антропологічного організму громадянського суспільства, що представляє особливу сферу соціуму.
Посилання
Воронкова В.Г.Філософія / В.Г.Воронкова. - К.: ВД «Професіонал», 2004.- 464с.
Соціоліогчна енциклопедія / Укладач В.Г.Городяненко.- К.:Академвидав, 2008.- 456с. (Серія «Енциклопедія ерудита»).
Резник Ю.М. Гражданское общество как понятие / Ю.М.Резник // Социально-гуманитарные знания.- 2002.- № 2.- С.151.
Молодь в умовах становлення незалежної України (1991-2011 роки). Щорічна доповідь Президентові Україні, Верховній Раді України, Кабінету міністрів України про становлення молоді в Україні/ Мін-во освіти і науки, молоді і спорту України, Державний інститут розвитку сімейної та молодіжної політики; редкол.: О.В.Бєлишев (голова).- Київ, 2011,- 3126с.
Сидоренко С.В. Розвиток громадянського суспільства в історії соціально-філоcофської думки: умови виникнення, сутність, структура. - // Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії: [зб. наук. пр.]. - Запоріжжя: Вид-во ЗДІА,– 2013.- Вип 54. – С C. 175-188.
Сидоренко С.В. Політичне протистояння стратегії «зміцнення громадянського суспільства» в країнах Африки / С.В.Сидоренко // Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії: [зб. наук. пр.]. - Запоріжжя: Вид-во ЗДІА,– 2013.- Вип 55. – С.. 139-151.
Voronkova V.G. Philosophy / V.G.Voronkova. - Kyiv: PH "Professional", 2004. - 464p.
Sociological encyclopedia / Compiled V.H.Horodyanenko. - Kyiv Akademvydav, 2008. – 456p. (Series "Encyclopedia erudite").
Resnick Y.M. Civil society as a concept / Yu.M.Reznik / / Socio-humanitarian knowledge. - 2002. - № 2. - P.151.
Youth in terms of independent Ukraine (1991-2011 years). Annual Report of the President of Ukraine, the Verkhovna Rada of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine on the formation of young people in Ukraine / Ministry of Education, Youth and Sports of Ukraine, the State Institute for Family and Youth Policy; Editorial Board.: O.V.Byelyshev (Chairman). - Kyiv, 2011 – 3126p
Sidorenko SV Civil society development in the history of social and filocofskoyi thought : conditions of occurrence, nature and structure. - / / Humanitarian Bulletin of Zaporozhye State Engineering Academy [ Collected Works ]. - Zaporozhye: Publisher DIG - 2013. - Issue 54. - C. 175-188.
Sidorenko SV Political opposition to the strategy of " strengthening civil society" in Africa / S.V.Sydorenko / / Humanitarian Bulletin of Zaporozhye State Engineering Academy [ Collected Works ]. - Zaporozhye: Publisher DIG - 2013. - Issue 55. - P. 139-151
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Світлана Василівна Сидоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)