Соціально-філософська концептуалізація мегасоціуму як глобального організму в контексті синергетичної методології
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.24924Ключові слова:
мегасоціум, концептуалізація, синергетична методологія, культура, глобальний організм, «культурне коло», діалог культур, модерна культураАнотація
В статті дається аналіз мегасоціуму як глобального організму; теоретико-понятійний апарат мегасоціуму як єдиного соціального, культурного та глобального організму; виясняється понятійно-категоріальний апарат мегасоціму в контексті синергетичної методології, як атрактор, репелер, „культурне коло”, розвиток культури в контексті мегасоціуму; діалогу культур в умовах глобального розвитку суспільства. Доводиться, що культурна взаємодія уявляється найважливішим структуроутворюючим фактором, який цементує людську спільноту і виявляє форми виявлення її діяльності..
Посилання
Андрущенко Віктор. Філософія освіти ХХІ століття: пошук пріоритетів // Філософія освіти. – 2005. - №1. – С. 5-17.
Востряков Л. Моделі культурной политики // Общество и экономика. – 2004. - №1. – С. 139-178.
Инглехарт Р. Культурный сдвиг в зрелом индустриальном обществе // Новая индустриальная волна на западе: Антология. – М., 1999.
Инглехарт Р. Культура и демократия. Культура имеет значение. Каким образом ценности способствуют общественному прогрессу / Под ред. Л.Харрисона, С.Хантингтона. – М., 2002. – С. 106-129.
Макаренко В. Экономическая аксиология: опыт исследования экономических культур // Общество и экономика. – 2002. - №6. – С. 140-187.
Ростовцева Л.И. Потребительская культура: между гедонизмом и аскетизмом // Вестник Московского университета. -2002. - №4. – С. 87-101. – (Серия 18. Социология и политология).
Andruschenko Victor. Philosophy of education in the 21st century: search priorities//philosophy of education. 2005. - №1. P. 5-17.
Vostrâkov l. Model kul′turnoj policies//Obŝestvo s President. – 2004. - №1. – S. 139-178.
Inglehart, Kul′turnyj zrelom obŝestve in industrial′nom sdvig//Novaya volna industrial′naâ on zapade: bots are. – М., 1999.
Inglehart, Culture and demokratiâ. Culture have value data. Somehow the image of cennosti sposobstvuût obŝestvennomu progressu/edited. L. Harrisona, S. Hantingtona. – M., 2002. P. 106-129.
Makarenko V. Èkonomičeskaâ aksiologiâ: experiment issledovaniâ èkonomičeskih crops//Obŝestvo s President. – 2002. - №6. P. 140-187.
Rostovceva l.I. Potrebitel′skaâ culture: between gedonizmom and asketizmom//Vestnik Moscow University. -2002. - №4. P. 87-101. – (Series 18. Sociologiâ and politologiâ).
Matvêêva l. Studies: lectures: tutorial. – K.: Lybid, 2005. – 512 pp.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Вікторія Володимирівна Мельник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)