Проблеми освітньої політики в сфері спорту в сучасному трансформаційному суспільстві
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.27883Ключові слова:
освітня політика, філософія спорту, особистість, трансформаційне суспільство, безмежні можливості людиниАнотація
У сучасному трансформаційному суспільстві зростає місце і роль філософії спорту, яка дозволяє гармонізувати тіло і душу, дух і чуттєвість, свободу і природу. Досліджено основна сутність філософії спорту як освітньої політики, спрямованої на подолання деструктивних явищ спорту, культивування моральних підстав спорту, зміцнення фізичного здоров'я людини. Виявлено ціннісний характер спортивної діяльності, яка формує особистість і виражається в гармонізації тілесного, духовного і душевного начал. Філософія спорту як підсистема професійної освіти повинна звернути увагу на проблеми спорту, які мають місце не тільки в Україні, а й в інших країнах СНД.
Посилання
Bilogur V.Y. Ideological orientation of the students: trends in transformational society: [The book] / V.Y.Bilogur. - Dnepropetrovsk: Thresholds, 2011. - 311p.
Robert A. Metchnikoff, Steven Estes. History and philosophy of the sport and physical upbringing: from ancient civilizations to the modern world. - Boston, Mass.: McGraw-Hill, 2006.
K. Horney Our internal conflicts. Constructive theory of neurosis / / psychol-ok.ru/lib/horney/nvk/nvk
Scott Kretchma R. Practical philosophy of sport and physical activity. Champaign, IL: Human Kinetics, 2005.
Stolyarov V.I. Humanistic cultural value of modern sport and the Olympic movement / / Sport, spiritual values, and culture. MY. Second. Humanistic ideals and ideas of Olympism and the world of modern sports: Sat / Comp. and ed. V.V.Kuzin, V.I.Stolyarov, N.N.Chesnokov. - M.: HumanitarianCenter"Sparta" RGAFK, 1998. - P. 141-314.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 V. E. Bilogur
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)