Соціально-філософський дискурс життя людини в місті за умов впливу на неї дизайнерського середовища
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.27919Ключові слова:
життя людини, дизайн міста, дизайнерське середовище, людина, взаємодія людини і суспільства, адаптація, індивідуальність людиниАнотація
В статті дається аналіз життя людини та впливу на неї дизайнерського середовища; який виходить наступних ідей: 1) людина – істота активна; діяльнісна; схильна до цілеспрямованого перетворення середовища проживання. Відмічається; що міське дизайнерське середовище представляє собою як складне комплексне утворення; сформоване у результаті взаємодії природного; техногенного і соціального середовища. Адаптація людини відбувається успішно у тому випадку; коли дизайн міського середовища сприймається людиною як синтез ідеалу міста і ідеалу городянина. Робиться висновок; що місто – це складний соціальний організм; який відтворює не тільки умови функціонування; але й умови більш активного розвитку суб’єктів міста дизайнерськими засобами. У висновку підкреслюється; що в соціальній філософії місто представлене як певна культурна рефлексія; в контексті якої людини усвідомлює себе в певних просторово-дизайнерських формах; семантиці вулиць; площ; храмів. У формуванні образу міста важливу роль відіграє індивідуальність людини; яка занурена у дизайнерський процес і може бути реалізована при освоєнні дизайнерських смислів.
Посилання
Norenkov S. Architectonics and synarchy: conceptual design and modeling: [Monograph]. P.1 /Norenkov S. – N.Novgorod: Nigegorodskiy State University of Building and Architecture; 2005. -268p.
Saakov V. Environmental ideas in architecture. Loss and the search for knowledge / / Questions of methodology; 1994; N1-2.
Voronkova V. Formation of a new world; a new man; a new society of the future: [Monograph] / Voronkova V. / The younger generations: who and how to educate in / / Ed. Bazaluk O. – Kyiv: Type of “Skif”. – 2012. – Vol.2. – pp134-152.
The Human Development Report; 2011. Sustainability and Equity: A Better Future for All. / Transl. from English; PROON. – Moscow: P. “Ves’ Mir”; 2011. – 188p.
Donnikova I. The culturegeneous essence of social self-organization [Monograph]/ Donnikova I. – Odessa: Pechatniy Dom; 2011. – 280p.
Zaycev M. Personal life in the semantic field of European culture: [Monograph] / Zaycev M. – Kyiv: Pub. NPU of Dragomanov; 2008. – 200p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Т. А. Корнієнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)