Personalism and innovation as paradigmatic phenomena of modern culture and education
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.37232Ключові слова:
інновації, сучасна цивілізаційна природа освіти, культури, персоналізм, творчість, креативністьАнотація
Соцієтальною детермінантою розвитку сучасного суспільства, культури, освіти, освітньої революції, особистості стають інноваційно-креативні процеси, які є механізмами реалізації цивілізаційної природи сучасності. Людина у світі - це творець. Його найважливіша соціальна потреба знаходиться в творенні нового, і вона тісно переплетена з цілеспрямованою практичною діяльністю. Людина може бути представлена як пізнавальна система, що характеризується інтелектуальною тенденцією осмислення і переосмислення навколишнього світу і тих соціальних процесів, які властиві змісту сучасної цивілізації. Тому, щоб виявити специфіку і з урахуванням цього аспекту збудувати шляхи подальшого розвитку сучасної цивілізації, необхідно звернути особливу увагу на природу, зміст, соціофункціональну спрямованість активності творчої особі (людини, індивіда, персони, особи).
Посилання
Parsons T. Sistema sovremennyh obshhestv / T. Parsons. – M.: Aspekt Presse, 1998. – 270 p.
Drajden Gordon. Revoljucіja v navchannі / [perekl. z angl. M. Tovkalo] / Drajden Gordon, Vos Dzhanett. – L'vіv: Lіtopis, 2011. – 544 p.
Il'inskij I. Obrazovatel'naja revoljucija. / I. Il'inskij. – M.: Izd-vo Moskovskoj gumanitarno-social'noj akademii, 2002. – 529 p.
Romanenko M. І. Gumanіzacіja osvіti: konceptual'nі problemi ta praktichnij dosvіd / Naukova monografіja [Elektronnij resurs] / Romanenko M. I. – Dnіpropetrovs'k, Vidavnictvo «Promіn'», 2001. // Rezhim dostupu: http://doippo.iatp.org.ua/text/Rom–Monogr–Humanizm.htm
Turchenko V. N. Pjat' obrazovatel'nyh revoljucij / Turchenko V. N. // Obrazovanie i nauka na poroge tret'ego tysjacheletija [Tezisy mezhdunarodnogo kongressa]. – Novosibirsk. – 1995. – 287 p.
Shumpeter J. A. Teorіja ekonomіchnogo rozvitku (TheoriederwirtschaftlichenEntwicklung, 1912). / Shumpeter J. A. – Kiїv. «Libіd'», 2004. – 455 p.
Gadamer H.- G. Istina i metod. Osnovy filosofskoj germenevtiki / [per. s nem.]; [obshh. red. i vstup. st. B.N. Bessonova] / Gadamer H. – G. – M.: Progress, 1988. – 699 p.
Knjazeva E. N. Balansirovanie po kraju haosa kak sposob tvorcheskogo obnovlenija // Sinergeticheskaja paradigma. Chelovek i obshhestvo v uslovijah nestabil'nosti. / E. N. Knjazeva / – M.: Progress – Tradicija, 2009. – P. 123 – 140.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 I. G. Utyuzh
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)