Взаємодія культури і освіти в умовах інформаційного суспільства та культурної глобалізації: соціально-філософський вимір
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2014.37280Ключові слова:
культура, культурний імперіалізм, національна культура, глобальна культура, культурна глобалізація, глобалізація освіти, глобальні університети, інформаційні технології, інформаційне суспільствоАнотація
В статті дається аналіз того, що являє собою культурна глобалізація, яка є продовжденням тривалого історчного процесу західної експансії і представляє собою варіант глобальної гегемонії; як культурна глобалізація впливає на такі інститути, як ринок, держава, освіта і культура. Обгрунтовано, чому сучасна освіта повинна постійно відслідковувати зміни, що відбуваються на постіндустріальному ринку праці, включаючи знання у сфері підприємництва, вирішення критичних ситуацій тощо. Розкрито дискусійне положення, що культурна глобалізація пов’язана з культурним імперіалізмом, який пов'язаний із західним імперіалізмом. Охарактеризовано, як глобалізація і сучасні інформаційні технології здійснюють вплив на вищу освіту, яка стала пристосовуватися до плинних економічних і соціальних умов та дати аналіз проблем освіти і науки в сучасну епоху.
Посилання
Tomplinson J. Internationalism, globalization a imperialism / J.Tomplinson // Media a culture regularion. - L. 1997. - P. 117-174.
Tompson K. Regulation, de-regulation a reregulartion / Л.Tompson // Media a culture regularion. L. 1997. - P. 9-69.
Mcrae S. The world in 2020 / S. Mcrae. –N.Y. 1994.- 326 p.
Schafer D.P. Toward a new world system a cultural perspective / D.P. Schafer // Dynamics of communication a cultural change. The role of networks.- Zagreb,1996.- p.23-37.
Huntington S. The Clash of Civilizations / Samuel Huntington; [trans. from English. Velimeeva T., Y. Novikov]. - M .: OOO "Publisher AST", 2003. – 603p.
Scott P. Globalization in universities / P.Skott // Alma mater.- M., 2000.- №4.- p.3-8.
V. Value-Vashkevych worldview of young people in the modern world. Gilea:
Research Bulletin: [Collected Works] .- K .: Izd UAS LLC "SPE" "Believe", 2013.- Issue 73.- P. 205-209.
V. Voronkova. Philosophy of globalization, socio anthropological, socio-economic and socio-cultural dimensions: [Monograph] / V.Voronkova. - Brussels: DIG Publishers, 2010.- 272 p.
Clifford Geertz. Interpretation of Cultures / Clifford Geertz; per. from English. Barsukov O.V.- M .: ROSSPEEN, 2004.- 560 p. - (Cultural Studies. The twentieth century).
Giddens E. Escaping the world: how globalization is changing our zhizn.- Trans. from English. / E.Giddens - M .: Publisher "All The World", 2004. - 120 p.
Melnyk V. The impact of globalization on cultural processes in contemporary Ukraine / V.V.Melnyk // coordinates management: [Collected Works]. - Ivano-Frankivsk: "City NV" .- 2012.- Issue 2.- P.158-165.
The image of the man of the future: Who and how to educate a younger generation: collective monograph / Edited O.A.Bazaluka.- K .: Condor, 2011.- T.1.- 328 p.
Individual and Society: noosphere development: [monograph] / O.S.Anisimov, G.V.Atamanchuk, V.K.Baturin etc .; edited V.N.Vasilenko et al.]. - Moscow; Belgorod: Belgor. Region. tipogr., 2011.- 485 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Светлана Викторовна Савченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)