Понятие «эволюция» в науке и философии
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.42581Ключові слова:
понятие «эволюция», синтетическая теория эволюции, ноогенез, Универсальная (Большая) история, факторы эволюции, причины эволюцииАнотація
Предметом исследования является понятие "эволюция". Автор рассматривает смысл, который вкладывают в понятие «эволюция» современные космологические, биологические, нейробиологические и философские эволюционные теории (модели, концепции). Особое внимание уделяется четко просматриваемой разнице в определении эволюции, понимании факторов и причин эволюции, микро и макроэволюционных процессов. Автор рассматривает Стандартную модель, синтетическую теорию, ноогенез, универсальную (Большую) историю, постоянно выявляя отличия в понимании эволюции. Часто они носят принципиальный характер, который, на первый взгляд, разводит космологов, биологов, нейробиологов и философов по разные стороны мировосприятия. Автор использовал компаративистский подход, а также другие методы философии: диалектический, научный, герменевтический, индуктивный и дедуктивный и т. п. Основным выводом проведенного исследования является понимание того, что понятие "эволюция" в современных космологических, биологических, нейробиологических и философских теориях (моделях_________, концепциях) понимается по-разному. Новизна исследования заключается в том, что автор не только показал различное понимание эволюции, а и создал условия для сведения различных смыслов к общему знаменателю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. О. Базалук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)