Альтруїзм як чинник екологічної безпеки людства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.42611Ключові слова:
альтруїзм, егоїзм, природа, екологічна безпека, екологічне криза, справедливість, відповідальність, майбутні поколінняАнотація
У статті досліджується конструктивний потенціал альтруїзму за умов екологічної кризи. Розгадається модель екологічного дискурсу на засадах теорії комунікативної дії Ю. Габермаса, екологічної комунікації Н. Лумана та етики спільної відподальності. Підкреслюється, що форма альтруїзму на основі ідеї ordo amoris М. Шелера, тобто світоустрою, яке ґрунтується виключно на любові забезпечує екологічну безпеку як основу всеєдності світу. Альтруїзм як чинник екологічної безпеки передбачає відношення до природи не як до засобу або ресурсу, а як до партнеру суспільства. Доводиться, що ментальні смисли української культури сприяють формуванню альтруїзму на основі органічної солідарності нашого суспільства. Створення спільного світу суспільства і природи вимагає обґрунтування морально-правових норм на основі принципу альтруїзму дискурсом зрілих громадян
Посилання
Apel K.-O. Discourse and responsibility : problem of passing to the postconventional moral / Trans. of V. Kuplina. Kyiv: Spirit and Letter, 2009. - 430 p.
Hösle V. Practical philosophy in the modern world. Trans. from Germ., notes and afterword of Anatoliy Yermolenko. Kyiv: Libra, 2003. - 248 p.
Höffe O. Democracy in the epoch of globalization. it is Kyiv: PPS- 2002, 2007. - 436 P. - («Modern humanitarian library»).
Yermolenko А. М. Social ethics and ecology. Dignity of man is honouring of nature. Monograph. - К. : Libra, 2010. - 416 p.
Jonas H. The Imperative of Responsibility: In Search of Ethics for the Technological Age / Trans. of А.М. Yermolenko; NSА of Ukraine. H.S. Skovoroda Kharkiv National Pedagogical University. - К. : Libra, 2001. – 400 p.
Kultaeva M. D., Prokopenko I.F., Radionova І.О., Trocko H.V. / under the main release of Kultaeva M. D. Sociology of globalization. Teaching aid. Kharkiv: H.S. Skovoroda Kharkiv National Pedagogical University., 2008 - 207 p.
Меуег-Abich К. - М. Revolt on defence of nature. From environment to the common world. Trans., afterword, notes of Anatoliy Yeremenko. Kyiv: Libra, 2004. - 196 p.
Popovich М. V. Rights from the philosopher’s point of view // Problem of philosophy of rights. - 2003. Vol. 1. - P. 10, 11.
Fichte I. About dignity of man // Fichte I. Making in 2 vols., Vol. 1 - SPb. : Mifreal, 1993. - 687 p.
Philosophy: the world of man. (course of lectures) / V. Tabachkovskiy, M. О. Bulatov, N. V. Hamitov and others - К.: Lybid, 2003. - 432 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. Б. Фельдман
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)