Напрями охорони оточуючого середовища в клонтексті вирішення загальної кризової екологічної ситуації у світі
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.42620Ключові слова:
екологічна катастрофа, екологічна криза, охорона оточуючого середовища, кризова екологічна ситуація, екологічне навчання, екологічні наслідки, виживання людства, моделі розвитку людстваАнотація
В статті дається аналіз проблем, коли людство опинилося на порозі екологічної катастрофи. Розкриваються шляхи, які вбачають вчені для виходу людства з екологічної кризи, а саме необхідність формування нового екологічного мислення і перебудови свідомості на гуманістичних началах. Розкривається вплив науково-технічного прогресу та науково-технічної революції на навколишнє середовище, що породжує багато проблем, та перспективи виживання людства. Робиться висновок, що така модель розвитку і відповідний їй характер споживання не є стійким для економічного зростання. Все це призводить до ризиків і дисбалансів, які однаковою мірою загрожують і багатим, і бідним
Посилання
Zales′kij I. I., Klimenko M. O. Ekologìâ rites/Ì.Ì. Zales′kij, M.O. Klimenko. -К.: Akademìâ, 2005.-288 s.
Vlasov, V.I. (2014). Evolution of views to global transformations (historical aspect). Karelia scientific journal, 1(6), 80-83.
Voronkova V.G. Philosophy globalisation (socio-anthropological dimensions.)- Zaporozhye: RVV ZDIA, 2009.- 234 p.
Giddens E. Uskol′zaûŝij peace: how globalizaciâ jury of our life/ lane. s. engl. – M.: Izdatel′stvo "the whole world", 2004. – 120 s.
Anfild, R. Etika ekologičeskoj otvetstvennosti//Global′nye issues & obŝečelovečeskie cennosti. – М.: Progress, 1990. – P. 203-218.
Back, Y.Іn the Obŝestvo line. – М: Progress-Tradiciв, 2000. – 384 p.
Kiselev, M., Kanak F. National being among the ecological realities. – K.: Tandem, 2000. - 320 s.
Anatoliy Tolstoukhov. Globalization. Power. Ekomajbutnк. Ps: Look. PARAPAN, 2003. – 308 pp.
Kiselev, М. Ekopolіtičnі sections of globalization//Practical philosophy. – 2002. - №1. – S. 111-122.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 І. І. Дуднікова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)