Визначення пріоритетних напрямів розвитку дизайнерської діяльності як засобу гуманізації суспільства в Україні
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.47755Ключові слова:
пріоритетні напрями розвитку, дизайнерська діяльність, теорія дизайну, естетичний ідеал суспільстваАнотація
Досліджуються пріоритетні напрями розвитку дизайнерської діяльності в Україні в умовах постіндустріального суспільства і державні чинники, що здатні вплинути на подальшу спрямованість дизайнерської діяльності; розглядається ряд істотних перешкод на шляху розвитку дизайну в Україні; визначаються основні завдання, які постають на шляху розвитку дизайнерської діяльності в Україні, одним з яких є необхідність в особливих регулятивах і нормах, шо будуть визначати діяльність проектування, задавати їй цілі і формулювати закони, враховувати не тільки практику споживання речей, але також і закономірності і механізми їх виробництва; виявляється необхідність розгортання теорії дизайну, яка об’єднує усі сфери життєдіяльності людини, включаючи практичну і творчу діяльність, соціальні комунікації, засоби задоволення вітальних і соціальних потреб, питання відновлення національних традицій, проблеми формування естетичної культури, кінцевим виразником якої є естетичний ідеал суспільства.
Посилання
Voronkova V.G. The role of government in society, changing and its impact on the sustainable development // Scientific Papers. Journal of Humanities Zaporizhia State Engineering Academy. - Zaporozhye: ZSIA. - Issue №26. - 2006. - 229 p.
Voronkova V.G. The concept of sustainable economic and political development: social- philosophical analysis // Journal of Humanities Zaporizhia State Engineering Academy. Collected Works / Chief editor VG Voronkov. - Issue 28. - Zaporozhye: DIG Publishing, 2007. - 236 pp
Human Development Report: 2010 - The Real Wealth of Nations: Pathways to Human Development / Translation from English; UNDP. - M .: Publishing House "All The World", 2010.- 244p.
Human Development Report 2011 - Sustainability and Equity: A Better Future for All / Translated from English; PROON.- M .: Publisher "All The World", 2011.- 188p.
Mudouz D. Limits to Growth / D.Medouz.- M .: ECC "Akademkniga" 2007.- 342p.
Sustainable Society: Zaporizhzhya regional experience: monograph drafters handsome M.A., Dudareva I.V .; under the general editorship M.A.Lepskiy. - Zaporozhye: CSC Alliance, 2015.- 198p.
The socio-economic potential of sustainable development: the textbook / under the editorship of Professor L.G.Melnik (Ukraine), and professor. L.Hens (Belgium) .- Sumy: ITA "University Book", 2007.- 1120p
Sustainable development of society: a tutorial / auth .: Sadovenko A., L. Maslovska, W. Wednesday, T. Tymochko. - 2 ed. - K .; 2011. - 392 p
The international economic development strategy: Textbooks / Edited Y.V.Makogona.- K.: Knowledge, 2007.- 461 p. - (Higher Education of the XXI century).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 С. О. Захарова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)