Соціально-культурна трансформація сучасного українського соціуму
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.54628Ключові слова:
трансформація, трансформаційні процеси, інформаційне суспільство, цінності, ціннісні орієнтації, глобалізація, духовність суспільстваАнотація
В статті розкриваються основні трансформаційні процеси, що відбуваються в Україні, в зв’язку з інформатизацією і глобалізацією суспільства. Аналізується зміна ціннісних орієнтацій соціуму в зв’язку з соціально-культурною трансформацією. Однією з характерних рис інформаційного суспільства є досить швидкий науковий і технічний прогрес, проте, з іншого боку, можна помітити дегуманізацію суспільних відносин, відчуження, зміну ціннісних настанов, споживацьке ставлення один до одного, до суспільства в цілому, до природи і до світу, що може свідчити про духовно-моральний регрес суспільства. Особистість повинна усвідомлювати, що існування в сучасному світі можливе лише в межах традиційних загальнолюдських цінностей, у першу чергу любові, добра, істини, краси, поваги до інших.
Посилання
Guberski L.Philosophy as theory and methodology for the development of education / L. Guberski, V. Andrushenko – K.: MP Les, 2008. –516 p..
Skelaxin V. M. Teoretiko-methodological aspects of the study of the information society // Bulletin of Kyiv national University named after Taras Shevchenko. Philosophy. Political science. – 2003, No. 56 – P. 44.
Golovakha E. Transforming society. – K.: Institute of sociology of NAS of Ukraine, 1996. -143p.
Sztompka P. Sociology of social changes: per. s angl. – M.:Aspect Press, 1996. – 416p.
Giddens E. Fate, risk and security [Electronic resource] // Thesis, 1994. –No. 5. – http: // igiti.hse.ru /data/417/313/1234/5_2_1Gidd.pdf / - 14.04.2011. P. 143/
http://nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Gileya/2011_49/Gileya49/F15_doc.pdf
Inozemtsev V. L. Post-industrial society as a theoretical construct.L.Inozemtsev // Socio-economic problems of the information society / edited. ed Doc. economy.Sciences, prof. – Sumy: ETC "University book", 2005. – P. 120-148
Grachev G. Manipulation personality: organization, spoob and technologies of information and psychological influence / G. Grachev, S.Miller. – M.: Ksmo, 2002. – 288p.
Skelaxin V. M. the Information society: new trends of development// Bulletin of Kiev national University. T. Shevchenko. Philosophy. Political science. – 2004, No. 69. P. 81-84.
Marchuk, K. E. Five years of the Ukrainian tragedy / E. K. Marchuk; [translation from Ukr.]. - K.: Christians. rod. Union, 1999. - 186 p.
Sytnik P. Spirituality as the driving force of social development. // Public administration in Ukraine: realities and prospects: Sat.Sciences.works / For zag. edited by V. Lugovoi, V. Knyazeva. – K.: NAGA, 2005. – P. 363-367.
Voronkova V. G. Metaphysical dimension of human palotta (problems of man at the turn of the Millennium) – Zaporozhye, 1999.-174 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. М. Целякова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)