Масова людина, масова культура і засоби масової інформації як сутнісні ознаки суспільства масового споживання
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.54632Ключові слова:
суспільство масового споживання, мегатренди розвитку, глобальна взаємодія, масова культура, засоби масової інформації, людина маси, масовий ефектАнотація
Суспільство масового споживання – це той змістовний маркер сучасного соціуму, який ніхто з дослідників не ставить під сумнів. Причина такого консенсусу пояснюється тим, що суспільство масового споживання має чимало структурних складових, які забезпечують йому саме такий статус. Йдеться про глобальну взаємодію, мегатренди розвитку, масову культуру, засоби масової інформації і, звичайно ж, людину маси, яка є не лише квінтесенцією інших структурних компонентів суспільства масового споживання, а й набуває ознак спонукального чинника явищ і процесів, в основі яких лежить масовий ефект.
Посилання
Bodriyyar Zh.Sistema veshchey / Zh. Bodriyyar : [ per. s frants. S.N. Zenkina]. – M. : Editorial URSS, 2001. – 232 s.
Giddens A. Oposredovanie opyta / A. Giddens // Nazarov M.M. Massovaya kommunikatsiya v sovremennom mire. – M. : Izd-vo AltGTU, 2000. – 240 s.
Mezhuev V.M. Ideya kultury. Ocherki po filosofii kultury / V.M. Mezhuev. – M. : Universitetskaya kniga, 2012. – 406 s.
Mol A. Sotsiodinamika kultury: [per. s fr. ] / Pod red. B.V. Biryukovoy. – M. : Nauka, 1973. – 410 s.
Moskovichi S. Vek tolp: Istoricheskiy traktat po psihologii mass: [ per. s fr.] / S. Moskovichi. – M. : Rubikon, 1996. – 418 s.
Nazarov M.M. Massovaya kommunikatsiya v sovremennom mire: metodologiya issledovaniya i praktika analiza / M.M. Nazarov. – M. : Editorial URSS, 2000. – 240 s. 7. Raygorodskiy D.Ya. Psihologiya mass. Hrestomatiya / D.Ya. Raygorodskiy. – M. : Izdatelskiy dom «BAHRAH-M», 2010. – 592 s. 8. Rayt E., Kostello S., Heychen D., Spreyg D. Klassovaya struktura amerikanskogo obshchestva / E. Rayt, S. Kostello, S. Heychen, D. Spreyg // Sotsiologicheskie issledovaniya. – 1984. – №1. – S. 152–159.
Samosudova G.G. Hudozhestvennyy tekst – subektivnyy obraz obektivnogo mira / G.G. Samosudova // Kontseptualnaya kartina mira i interpretativnoe pole teksta s pozitsiy lingvistiki, zhurnalistiki i kommunikativistiki. – Barnaul : Izd-vo AltGTU, 2000. – S. 118–182.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 А. О. Бойко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)