Розвиток особистості в освітньому просторі в контексті еволюції від епохи модерну до інфрмаційного суспільства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.54887Ключові слова:
суспільство знань, освітній простір, особистість, людина, епоха модернуАнотація
У статті проведено культуро філософський аналіз феномену особистості як визначального в соціокультурному та освітньому просторі сучасного особистого суспільства у порівнянні з особливостями філософського розуміння цього феномену в освітньому контексті епохи модерну, співзвучної сьогоденню. Виявлення типових проекцій минулих епох, традиційною з яких є усвідомлення змісту понять «людина» та «особистість», на фоні складності і неоднозначності сучасної соціокультурної ситуації сприятиме подальшим пошукам ефективних чинників взаємодії особистості і суспільства в освітньому просторі, що динамічно трансформується.
Посилання
Berdyaev N. A. Fy`losofy`ya neravenstva / N. A. Berdyaev. - M.: Y`MA-pres, 1990. – 250 s.
Zen`kovsky`j V. V. Rossy`ya y` Pravoslavy`e // Xry`sty`anskaya mыsl`. – 1916. – № 1 (S. 101–118); № 2 (S. 102–119); № 4 (S. 85–102).
Marchenko O. Osoby`stist` v osvitn`omu prostori modernu: priory`tety` ta vektory` rozvy`tku / O. Marchenko // Sxid. – 2011. – №2 (109) – S. 123-127.
Oleksenko R. I. Filosofiya rozvy`tku informacijnogo suspil`stva v epoxu globalizaciyi / R.I. Oleksenko // Gileya (naukovy`j visny`k) : [zb. nauk. pracz`] / [gol. red. V.M. Vashkevy`ch]. – K. : VIR UAN, 2015. – Vy`pusk 98 (№1).
Soshhenko Y`. G. Y`ndy`vy`dual`nost` y` y`denty`chnost` cheloveka v uslovy`yax y`nformacy`onnogo obshhestva // Vestny`k Stavropol`skogo gosudarstvennogo uny`versy`teta. - 2006. - №. 47. - S. 76-80.
Ushy`nsky`j K. D. Sobrany`e sochy`neny`j: v 11 t. / K. D. Ushy`nsky`j. – M.: Pedagogy`ka, 1957. – T. 4. – 180 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Ю. А. Васюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)