Інформатизація як засіб репрезентації інформаційних ресурсів суспільства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.57498Ключові слова:
інформаційне суспільство, інформаційні ресурси, інформатизація, інтелект, структура, інформаційні технології, соціальні трансформації, інноваціяАнотація
Дослідження проблем сутності та структури інформаційних ресурсів, а також засобів їх репрезентації є однією з найважливіших задач сучасного наукового пізнання. Головним засобом їх репрезентації є процес інформатизації. В статті експлікується поняття «інформаційні ресурси суспільства» як сукупність результатів інтелектуальної діяльності людства. Розглядаються інформаційні технології як відображення конструктивної функції людського інтелекту, особливості їх розвитку у сучасній Україні. З’ясована сутність інформатизації у двох планах: як засобу репрезентації інформаційних ресурсів, а також як основи сучасних соціальних трансформацій.
Посилання
Zarenin M.V. Information: property, resources, innovative technologies /Zаrenin M.V. – Gomel: JSC "Polespechat", 2012. – 224 p.
Subetto A.I. The planetary cooperation of ethnic groups – the basis of harmonious development of mankind in the XXI century / Subbeto A. I. – St. Peterburg:Asterion. 2012. – 12 p.
Zelenov L.A. History and Philosophy of Science / Zelenov L.A., Vladimirov A.A., Schurov V.A. – M.: Flint, Science, 2008. – 472 p.
Punchenko O.P. The civilizationai dimension of human history /' Punchsuko O.P. – Odessa: Astroprint, 2013. – 448 p.
Ostreikovskiy V.A. Informatics. Theory and practice / V.A. Gjuekovskiy, L.A. Polyakov. – M.: ONYX, 2008.
The future information society; Ed. A. A. Lazarevic. – Minsk: Belarusian Science, 2006. - 392 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. П. Пунченко, А. А. Лазаревич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)