Особливості етнокультурної самоідентифікації українця у глобалізаційному вимірі сучасності
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.57506Ключові слова:
етнокультурна самоідентифікація, суб’єкт соціальної дії, громадянсько-національна ідентичність, менталітет, ментальне поле, глобалізація, соціальні трансформації, соціокультурні маркери, ієрархія цінностейАнотація
У статті досліджується процес етнокультурної самоідентифікації суб'єкта в сучасному українському суспільстві, визначаються особливості соціокультурного виміру інтерсуб'єктивного середовища, історико-культурологічний та соціально-філософський базис її формування в нашому трансформаційному і глобалізаційному світі.
Висвітлюються основні особливості українського ментального поля в процесі дослідження історико-культурного розвитку: відкритість та екстравертність; самобутність; толерантність та лояльність; волелюбність та індивідуалізм; релігійність та природна домінантність.
Визначаються перспективи розвитку сучасної соціокультурної системи українського суспільства в зрізі світових глобальних трансформацій.
Посилання
Voronkova V.G. "Risk society" as a result of modern civilization in the global dimension / V. G. Voronkova // Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy: Proceedings Scientific publications. – Zaporizhzhe: ZSEA. – 2014. – № 58. – P. 13-24.
Punchenko O. Civilizational dimension of human history / O. P.Punchenko.– Odessa: Astroprint, 2013, 448 p.
DonnikovaI. A.Cultureandhuman in theontology of becoming / I. A.Donnikova// Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy: Proceedings Scientific publications. – Zaporizhzhe: ZSEA. – 2015. – № 60. – P. 63-73.
Socialidentityin the dynamics ofself-organizationandinstitutional / N.A.Pobeda, V.M. Onischuk, E.A. Gansovaand others. Odessa I.I. MechnikovNationalUniversity.Department of Sociology. – Odessa:VMV, 2013. – 312 p.
Autopoiesisofsocialsystems: monograph / [B. P. Bech and others]; by science. ed. V. P. Bech; Ministry of education and science, Nat. ped. university of Drahomanov. – K: Publisher NPU of Dragomanov, 2010.– 748p.
Ruchka A. Value mentalityof age groups of society/A.Ruchka // Sociological researchof culture: concepts and practice: Proceedings Scientific publications. – K .:Institute ofCultural StudiesNAMU, 2010. - P.117-127.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. В. Богаченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)