Интеллектуализация высшего образования как императив XXI столетия
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.57510Ключові слова:
интеллект, интеллектуализация, интеллектуализация образования, разум, коллективный разум, ноосферный разумАнотація
В статье автором анализируется процесс интеллектуализации в образовании. Даются определения интеллекта, разума, коллективного разума, ноосферного разума. Прорабатываются принципы внедрения современных интеллектуальных моделей в систему образования. Анализируются авторские подходы и методы повышения интеллектуальных качеств учащихся.Рассматривается понятие интеллектуальных информационных технологий. Интеллектуальные информационные технологии – это информационные технологии, помогающие человеку ускорить анализ политической, экономической, социальной и технической ситуации, а также синтез управленческих решений. Анализ концепции В.И. Вернадского приводит к осознанию актуальности понятия ноосферного разума как единого интеллектуального поля Земли, носителями которого являются люди. Раскрывается один из основных принципов развития современного общества – принцип информатизации. Информатизация органично вошла во все сферы жизни современного общества и, бесспорно, стала неотъемлемой частью и неизбежным процессом в развитии человеческой цивилизации, коренным образом изменила характер труда, вызывая всестороннее и всеобщее повышение интеллектуального уровня человека.Анализируется исследование О.В. Андриенко, С.Д. Максименко, которые утверждают и доказывают возможность существования такого мышления, которое качественно отличается от мышления человека. Это так называемый коллективный разум, который обладает, в свою очередь, отдельным сознанием.Л. Рон Хаббард – современный исследователь в области дианетики также рассматривает разум как самоорганизовывающую независимую силу, имеющую огромный потенциал и не совпадающую с привычным нам понятием человеческого мышления.
Посилання
Andrienko, O.V. Theory of mind / O.V. Andrienko, S.D. Maksymenko. – К.: «3 Media» , 2010. – 510 p.
Vernadsky, V.I. Scientific thought as a planetary phenomenon / V.I. Vernadsky // Edited by A.L. Yashyn. –М.: Science, 1991. – 271 p.
Goncharuk N.P. Intellectualization of professional education in a technical University / N.P. Goncharuk. – Kazan.: 2004. – 377 p.
Subetto A.I. Intellectualization of education as a problem of the XXI century / А.И. Субетто // «The academy of trinitarism», [electronic resource]. – Access mode: http://www.trinitas.ru/rus/doc/0012/001a/00120061.htm
Habbard L. Ron. Dianetics. The modern science of mind / L. Ron Habbard. – М.: New Age, 2005. – 590 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Н. Е. Шилина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)