Аксіологічні виміри і смисложиттєва рефлексія особистості спортсмена в умовах глобалізації
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.57529Ключові слова:
аксіологічні виміри, універсалії спорту, ціннісні орієнтації, проблеми комерціалізації спорту, саморозвиток особистості, цілісність особистості спортсменаАнотація
Мета даної статті - сформувати парадигму аксіологічних вимірів і смисложиттєвої рефлексії особистості спортсмена як цілісної особистості в умовах глобалізації. В статті проаналізовано універсалії спорту як системи ціннісних орієнтацій та розкрито ціннісні орієнтації особистості, які проявляються у спортивній діяльності.
Методи і підходи, які застовуються при аналізі даної проблеми: системний, структурно-функціональний, синергетчиний та підходи - аксіологічний, екзистенційний, субстанційний, метафізичний. Результат - виявлено проблеми комерціалізації спорту та умови реалізації можливостей і саморозвитку людини; обгрунтовано теоретичне осмислення граничних засад аксіологічних вимірів і смисложиттєвої рефлексії особистості спортсмена.
Висновок. Філософські засади спорту як соціально-аксіологічної системи зводяться до вирішення економічних, соціальних, демографічних, культурно-духовних та інших аспектів спорту та спортивної діяльності за умов глобалізації.
Посилання
Sport Encyclopedia of Life Support Systems / A. D. Zhukov.- M .: UNESCO 2011.
M. Ibragimov The philosophy of sport as a new anthropological project: monograph / M.M. Ibragimov. - K .: NUFVSU, publishing house "Olympus. lit. ", 2014. - 296 p.
Bilohur V. Philosophy of Sport: theoretical and methodological context. Monograph / V.Bilohur.- Dnepropetrovsk: Accent PP, 2013.4.- 264 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. Є. Білогур
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)