«Аксіологічний поворот» сучасної філософії від культури як буття до буття культури
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2015.57530Ключові слова:
аксіологічний поворот, буття культури, культура буття, самореалізація людини, культурна глобалізаціяАнотація
Мета наукового дослідження - виявити теоретико-методологічні засади «аксіологічного повороту» сучасної філософії до аналізу культури як буття. Виявлено аксіологічні виміри буття, що формують цінності, які сприяють самореалізації людини у соціокультурному просторі, який формує як сама людина, так і суспільство; проаналізовано категорію «буття» яка є основоположною у плані аксіологічного повороту» сучасної філософії від культури як буття до буття культури. Методи – системний, синергетичний та підходи – аксіологічний, що сприяє виявленню поставлених задач. Результат - розкрито «аксіологічний поворот» сучасної філософії від культури як буття до буття культури, що пронизує всі ланки суспільства в умовах глобалізації; продемонстровано, що культура буття поступово перетворюється на складну мозаїку транслокальних культур, що глибоко проникають одна в одну й утворюють нові культурні ареали, що мають мережеву структуру. Висновок. Тому «аксіологічний поворот» сучасної філософії від культури як буття до буття культури приводить до підпорядкування життя культурі, в результаті чого аксіологія означає керівництво у житті і утвердження цінностей у бутті особистості, яка прагне досягти високих ідеалів
Посилання
Heidegger M. Time s bytie: Articles and vystupleniâ / M. Heidegger. – Moscow: Respublika, 1993. – 447 s.
Sosnin A.V., Voronkova V.G., Postol O.E.. Modern international systems and global development (socio-political, socio-economic, socio-anthropological dimensions): textbook / A.V. Sosnin, V.G.Voronkova, O.E. Postol. – Kyiv: Center for educational literature, 2015-556 p.
Voronkova V.G. Metaphysical dimensions of the human being (human problems at the turn of the Millennium): [Monograph]/ V.G. Voronkova. – Zaporizhzhya: Pavel, 2000. -176 s.
Melnik V. Socio-philosophical analysis of the influence and interaction of individual and globalised society / V. Melnik // Humanitarian bulletin Zaporizhzhya State Engineering Academy:-Zaporozhye: publishing ZDIA, 2011- Issue 46. - P. 96-108.
Globalistika: International meždisciplinarnyj ènciklopedičeskij dictionary/Hl. Ed.: S. s. Mazur, a. n. Chumakov.-Moscow-St. Petersburg-n-th: IC «ELIMA», ID of "Peter", 2006.-1160 s.
Encyclopedia etnokul′turoznavstva. Ponâtìjno-terminology tools, conceptual approaches. Part of the first person. Nation. Culture.: Kiev State Academy of culture and arts of the commanding personnel. -2001-522 s..
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. В. Мельник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)