Глобальный анропологический кризис и проблема достижения безопасного будущего
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.67314Ключові слова:
глобальный антропологический кризис, безопасное будущее, современная глобализационная эпоха, глобальная катастрофа, общество, человек и природаАнотація
Современную глобализационную эпоха – это эпоха бифуркации, в которой предшествующая траектория утрачивает устойчивость и резко возрастает опасность глобальных катастроф. Стратегический выбор, стоящий перед человечеством, сопряжен со значительными трудностями в выборе дальнейшего развития вследствие обострения глобальных проблем, угрожающих ближайшему будущему. Поэтому современная эпоха выдвигает особые требования к выбору основных направлений социально-экономического и культурного развития мирового сообщества и определения перспектив его ближайшего будущего. В контексте этих требований в статье анализируются вызовы и риски в жизни современного общества, причины глобального антропологического кризиса, а также намечены пути его преодоления. В статье обосновывается насущная потребность изменения ценностных ориентаций во взаимодействии общества, человека и природы как важнейшее условие достижения безопасного будущегоПосилання
Vorob'ev, Ju. L. Teorija riska i tehnologii obespechenija bezopasnosti. Podhod s pozicij nelinejnoj dinamiki. Chast' I / Ju. L. Vorob'ev, G. G. Malineckij, N. A. Mahutov // Problemy bezopasnosti v chrezvychajnyh situacijah. – 1998. – №11. – P. 5–21.
Bek, U. Obshhestvo riska. Na puti k drugomu modernu/U. Bek. – M.: Progress-Tradicija, 2000. – 384 p.
Moiseev, N. N. Algoritmy razvitija/ N. N. Moiseev. – M.: Nauka, 1987. – 304 p.
Kolluru, R. V. Health Risk Assessment: Principles and Practices. / R. V. Kolluru. – New York: McGraw-Hill, 1996. – P. 123–151.
Kastel's, M. Galaktika Internet: Razmyshlenija ob Internete, biznese i obshhestve / Manujel' Kastel's / Per. s angl. A. Matveeva pod red. V. Haritonova. – Ekaterinburg: U-Faktorija, 2004. – 328 p.
Bauman, Z. Individualizirovannoe obshhestvo / Per. s angl. pod red. V.L. Inozemceva. – M.: Logos, 2005. – 390 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 П. А. ВОДОПЬЯНОВ, И. Н. СИДОРЕНКО
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)