Державотворча домінанта в національній духовно-інтелектуальній трансцендентності: кілька рефлексій з приводу минулого та міркувань на перспективу
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.67326Ключові слова:
державотворення, домінанта, ідентичність, правосвідомістьАнотація
У пропонованій статті на теоретичному рівні досліджуються феноменальні прояви українських духовно-інтелектуальних домінант у процесі творення національної державної, правової та громадянської ідентичності та моделей її втілення й розвитку в універсумі України ХІ-ХХІ ст. Український державотворчий процес розглядається як багатовимірна й концептуально складна панорама національного усвідомлення власної ідентичності крізь призму християнського розуміння дійсності. Базисною константою в такому розумінні є феномен православ’я. Саме від прийняття в 988 році православної віри народна правосвідомість отримала новий імпульс, наслідком якого було започаткування міцної державотворчої традиції. Ідеться насамперед про духовність та форми її втілення в соціумі: мову, культуру, звичаїПосилання
Piren M. Khreshchennya Kyyivskoyi Rusi-Ukrayiny yak chynnyk konsolidatsiyi ukrayinskoho suspilstva na dukhovnu ta hromadyansku yednist // Iz Kyyeva po vsiy Rusi : Zbirnyk materialiv Naukovoyi bohoslovsko-istorychnoyi konferentsiyi, prysvyachenoyi 1025-littyu Khreshchennya Kyyivskoyi Rusy-Ukrayiny / [pid red. arkhiyep. Pereyaslav-Khmelnytskoho i Boryspilskoho Epifaniya (Dumenka) ta prot. Vitaliya Klosa]. – K. : [Kyyivska pravoslavna bohoslovska akademiya], 2013. – S.50-60.
Pravovyy zvychay yak dzherelo ukrayinskoho prava ІХ-ХІХ st. / Za red. I.B.Usenka. – K.: Naukova dumka, 2006. – 255 s.
Novhorodtsev P. Ob obshchestvennom ydeale /P.Novhorodtsev. – M.: Pressa, 1991. – 640 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 М. М. Ісаєнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)