Мова як імператив і атрибут комунікативної культури сучасності
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.67348Ключові слова:
мова, комунікативний простір, комунікативна культура, інформаційна картина сучасного світу, ієрархія пріоритетів, засоби масової комунікації, глобальна комунікаціяАнотація
Комунікативний простір сучасності можна коректно структуризувати на чимало тенденцій і профільних сегментів, які істотно відрізняються один від одного стилістично, інструментально та функціонально. Попри таку гетерогенність комунікативного простору, мова продовжує залишатись його основним атрибутом і імперативом. Щоправда, особливості функціонування комунікативного простору сучасності висувають до мови додаткові умови, задоволення яких забезпечує ефективність мовних практикПосилання
Gadamer H.-G. Istina i metod: Osnovy filosofskoy germenevtiki / H.-G. Gadamer : per. s nem. – M. : Progress, 1988. – 704 s.
Gaydenko P.P. Proryv k transtsendentnomu / P.P. Gaydenko. – M.: Izd-vo «Respublika», 1997. – 437 s.
Genis A.A. Bilet v Kitay / A.A. Genis – SPb : «Amfora», 2001. – 184 s.
Gumboldt V. Yazyk i filosofiya kultury / V. Gumboldt. – M. : Progress, 1985. – 390 s.
Knyazeva M.L. Chelovek v informatsionnom prostranstve: kulturnyy modus lichnosti / M.L. Knyazeva // Bibliotekovedenie. – 1996. – №6. – S. 78–85.
Lishaev S.A. A.P. Chehov: kritika byta kak reprezentatsiya bytiya (Obraz Chehova v prostranstve metafiziki). Filosofiya kultury’96: Sbornik nauchnyh statey / S.A. Lishaev. – Samara: Izdatelstvo «Samarskiy universitet», 1996. – S. 49–55.
Matsko L.I. Funktsionalne pole ukrayinskoyi movi u strukturah sotsialnoyi komunikatsiyi / L.I. Matsko // Naukovo-informatsiyniy visnik. – 2012. – №6 (83). – S.11–17.
Ovchinnikov N.F. Znanie i poiski smysla istorii / N.F. Ovchinnikov // Problemy znaniya v istorii nauki i kultury. – SPb.: Aleteyya, 2001. – S. 27–59.
Panov E.N. Znaki, simvoly, yazyki. (Seriya: Biblioteka «Znanie») / E.N. Panov. – M. : Znanie, 1983. – 246 s.
Fedik O. Mova yak duhovniy adekvat svitu (diysnosti) / O. Fedik. – Lviv: Vid-vo «Misioner», 2000. – 164 s.
Ferroni V.V. Teoriya «simulyakrov» Zh. Bodriyyara: «nostalgiya po nastoyashchemu» / V.V. Ferroni // Vestnik VGU. Seriya 1. Gumanitarnye nauki. – 2001. – № 2. – S. 222–234.
Haydegger M. Put k yazyku / M. Haydegger // Vremya i bytie. Stati i vystupleniya. – M.: Progress, 1993. – 377 s.
Haydegger M. Vremya i bytie: Stati i vystup. / M. Haydegger: per. s nem., vstup. st. i komment. V.V. Bibihina. – M. : Respublika, 1993. – 446 s.
Herrmann Fr.-V. fon. Fundamentalnaya ontologiya yazyka / Fr.-V. fon Herrmann; Per. s nem. – Mn.: EGU; ZAO «Propilei», 2001. – 190 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Л. Г. Кузьомінська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)