Естетичне в житті сучасного суспільства і людини
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71176Ключові слова:
людина, суспільство, естетичне, освіта, культура, вихованняАнотація
Аналізується природа, сутність та роль естетичного в житті сучасного суспільства, зокрема, молоді та студентів; автор доводить, що серед багатьох важливих аксіологічних домінант життєдіяльності людини особливе місце і роль займає естетичний компонент. І це зрозуміло. Найголовнішою відмінністю її від тваринного світу є естетичне ставлення до дійсності, здатність до її перетворення за законами краси. Естетичне входить у плоть і кров людини, визначає її гуманістичне ставлення до природи, суспільства і до самої себе, спонукає до активності, творчості. В наші дні естетичний компонент як цінність в аксіологічній палітрі студентської молоді виявився приниженим. Особливо він потерпає від загальної прагматизації життєвого процесу, несправедливої приватизації, безсистемного насадження ринкових відносин, корупції тощо. Відродження естетичного є завданням співрозмірним з відродженням живого духу молоді, життєвої краси, креативності, творчостіПосилання
Bohdanova N.H. Estetychna svidomist' student•s'koyi molodi v suchasniy Ukrayini v konteksti hlobalizatsiyno-informatsiynoho analizu. Avtoreferat dysertatsiyi na zdobuttya naukovoho stupenya kandydata filosofs'kykh nauk. Spetsial'nist': 09.00.03 − sotsial'na filosofiya ta filosofiya istoriyi / Nataliya Bohdanova. − K., 2007. − 22 s.
Pishun S.H. Formuvannya kul'tury dozvillya studentiv vyshchykh navchal'nykh zakladiv v umovakh roboty student•s'koho klubu. Avtoreferat dysertatsiyi na zdobuttya naukovoho stupenya kandydata pedahohichnykh nauk. Spetsial'nist': 13.00.07 − teoriya i metodyka vykhovannya / Serhiy Pishun. − K., 2005. − 23 s.
Serhiyenko A.V. Tsinnisnyy priorytet estetychnoyi kul'tury suchasnoho studenta: teoriya i praktyka / A.V. Serhiyenko // Pedahohichna osvita: teoriya i praktyka: Zbirnyk naukovykh prats'. Psykholohiya. Pedahohika. − K.: Kyyivs'kyy universytet im. B. Hrinchenka, 2014. − № 22. − S. 54 − 59.
Kokhan I.I. Estetychne vykhovannya u protsesi osobystisnoho ta profesiynoho rozvytku maybutn'oho fakhivtsya / I.I. Kokhan // Naukova skarbnytsya osvity Donechchyny. Naukovo-metodychnyy zhurnal. − 2013. − № 1 (14). − S. 117 − 119.
Panchenko L.M. Formuvannya tsinnisnykh oriyentatsiy molodi v period systemnoyi transformatsiyi ukrayins'koho suspil'stva. Avtoreferat dysertatsiyi na zdobuttya naukovoho stupenya kandydata filosofs'kykh nauk. Spetsial'nist': 09.00.03 − sotsial'na filosofiya ta filosofiya istoriyi / Lesya Panchenko. − K., 2003. − 21 s.
Bani-Issa Kh.M.D. Estetychne vykhovannya u vyshchykh navchal'nykh zakladakh Ukrayiny u suchasnyy period. Avtoreferat dysertatsiyi na zdobuttya naukovoho stupenya kandydata pedahohichnykh nauk. Spetsial'nist': 13.00.01 − zahal'na pedahohika ta istoriya pedahohiky / Khaldun Mokhamed Dzhaber Bani Issa. − Luhans'k, 2002. − 16 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 О. О. Чубарева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)