Вплив людських чинників на глобальні екологічні зміни в умовах глобального розвитку людства
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71181Ключові слова:
людський вимір, глобальні екологічні зміни, людська діяльність, природні фізичні системи, біохімічні цикли, кліматична система, кліматичні зміни, біологічна різноманітність, екологічна картина світу, філософія виживанняАнотація
В статті проаналізовано актуальність проблем людських вимірів глобальних екологічних змін, що відбуваються в сучасному суспільстві; різноманітних параметрів людських вимірів глобальних екологічних змін; порушення, що відбуваються в природних фізичних системах та їх потенційні наслідки; оцінка глобальних екологічних умов та змін. Визначено, як демографічні, економічні, культурні і технологічні фактори змінили і продовжують змінювати компоненти фізичних, хімічних і біологічних систем Землі і взаємодії між ними. Розкрито рівень сприйняття і оцінка глобальних екологічних умов та змін урядовими чиновниками, керівниками промислових підприємств та суспільними групами, які у великій мірі впливають на їх реакцію і поведінку по відношенню до екологічних змін. Виявлено, в чому суть екологічної картини світу як загальнонаукової парадигми, в центрі якої проблема взаємодії людини і природи, та функції, які вона виконує. Розкрито сутність і напрями дослідження філософії виживання як своєрідної пропедевтики філософії майбутнього та напрями вирішення екологічних проблем сучасностіПосилання
Akopyan V.G. The main outlines of modern ecological paradigm of development of civilization / V.G. Akopyan//New paradigm. Is the Issue. 96. – k.: Publishing House of the NEC name M.P. Dragomanov National Pedagogical University, 2010. – pp. 63-74.
Ecology and culture. – K.: Naukova dumka, 1991.-260 c.
Kiselev M.M., Kanak F.M. National being among the environmental realities // M.M.Kiselev, F.M.Kanak. – K.: Tandem, 2000.- 318 p.
Bondar O.I. "Rio + 20" is the path to sustainable development: assessment and prospects / O.I. Bondar // Environmental Science. is 2012. – №1. – P. 3-14.
Environmental Encyclopedia: 3 t / [Editor-in-Chief A.V.Tolstoukhov]. – Kyiv: Center for environmental education and information ", 2008. – T. 3. – 472 p.
Podolski M.K. Paradoxes of the system transformation of society: English version / M.K.. Podolski // Vìsn. National reserve. Tech. Har-TU "KHPI»: matc. Sciences. OL. : Them. issue: problems of history of Ukraine / Re. Ed. V. Nikolaenko. – H.: NTU «KHPI», 2011. Is the Issue. 37. p. 138 – 142.
Potapenko V.G. Strategic priorities the safe development of Ukraine on the basis of a "green economy" [monograph] / V.G. Potapenko. – K.: NISS, 2012. - 360 p.
About the national program of formation of national ecological network of Ukraine for 2000-2015 years: the law of Ukraine dated September 21, 2000//Supreme Council of Ukraine. 2000. No. 47. – Art. 405.
Voronkova Valentina. The Formation of the Concept of Noosphere Development of Modern Society in the Conditions of Information Society. / «Philosophy and Cosmology», Vol. 16.- Kyiv: ISPC, 2016. – P. 179-191.
Voronkova Valentina, Maksimenyuk Marina, Nikitenko Vitalina. Humanistic Management in the Context of Philosophic Anthropology: Human Dimension. / «Intellectual Archive», Vol. 5, No. 1.- Ontario, Kanada, 2016. – P.37-48.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 І. І. Дуднікова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)