Трансформації ідентичностей у контексті адаптивних процесів
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71186Ключові слова:
руйнація світу, адаптація людини, аномія, криза ідентичності, громадянська ідентичність українців, маргінальністьАнотація
Усі ми живемо в спільному просторі кризового суспільства, у якому співіснують світи різноманітних верств населення. Питання життєвої адаптації людини в сучасних умовах стають надзвичайно актуальними. Світ настільки змінний і нестабільний, що він корінним чином змінює всю систему ціннісних пріоритетів людини, від якої сьогодні об’єктивно вимагаються такі людські якості, що вважалися рідкісними. Люди, які ідентифікують себе з різними соціальними групами, по-різному бачать те, що відбувається в суспільстві, їхні світи насичені різним змістом і цінностями. Зміни, притаманні сучасному суспільству, диктують нові вимоги щодо життєдіяльності людини і її світосприйняття. У процесі дослідження трансформацій ідентичностей було використано метод логічного аналізу. Свою роль відіграв і такий метод, як синтез.Отримані результати показали, що в сучасних умовах все зазнає якісних змін. Це створює ситуацію життєвого дискомфорту, у результаті чого світ стає для сучасної людини чужимПосилання
Ekman Pol Psihologija lzhy / Pol Ekman / Pеr. s angl. N. Isupovoj, N. Malginoj, N Mironova, О. Terehovoj. – SPb. : Piter, 1999. – 270 s.
Zlobina O. Osobystist jak subject socialnyh zmin / О. Zlobina. – К. : Instytut sociologii NAN Ukrainy, 2004. – 400 s.
Mulyar V. І. Problema stanovlennia ososbystosti v systemi «indyvid –suspilstvoі» (filosofsko-kulturologichnyj analiz) / V. I. Mulyar. – Zhytomyr : ZHDTU, 2005. – 320 s.
Pashavjer А. Sistema vystrojena tak, chtо u nas proizoshol otricatjelnyj otbor v chinovnichestvo / А. Pashavjer // Zerkalo njedjeli. – 2014. – № 24 (170). – 5 ijulja. – S. 1, 6.
«Plotnost» izmjenjenij v obshchjestvjennom soznanii // Zerkalo njedjeli. – 2014. – № 21 (167). – 14 ijunja. – S. 14.
Filosofija polityky: Korotkyj encyklopedychnuj slovnyk / Аvtor-uporjadnuk: Аndrushchenko V. Ta in. – К.: Znannja Ukrainyи, 2002. – 670s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 О. В. Литвинчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)