Ideal as a functional system: theoretico-methodological analysis
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71209Ключові слова:
ідеал, суспільний ідеал, ідеал як функціональна система, діалог культурАнотація
Проблема ідеалу залишається у ХХІ столітті актуальною для дослідження. Взаємовідносини між ідеалом та його практичним втіленням є гострою темою для дискусій в сучасній філософії, політології, теорії державного управління. Мета статті - надати теоретико-методологічний аналіз розуміння ідеалу, розглянути ідеал як функціональну систему. Тому основним методом – є метод системно-структурного аналізу. Сучасне полісистемне бачення проблеми ідеалу базується на теорії динамічних систем, що надає можливість досліджувати ідеал як ідентичність на межі деструкцій, втрати ідентичності та тих процесів, що пов’язані з глобалізацією, з метаекологічним контекстом, з соціокультурними трансформаціями. Діалог культур у глобалізаційних процесах призводить до адаптації однієї культури іншою. «Щеплення» ідеалів часто-густо призводить до перетворення культури, яка колонізує у культуру, яка здатна до адаптації. Формуються ідеали як актори метакультурних відносин, актори цивілізаційного процесу. Це стає запорукою методологічного аналізу ідеалу як функціональної системиПосилання
Anohin P.K. Filosofskie aspekty teorii funkcional'noj sistemy. [Philosophical Aspects of the Functional System Theory] Izbr. Trudy [Selected Works]. Moscow: Nauka, 1978, 388p. [in Russian].
Gumilev L.N. Etnogenez i biosfera zemli. Lev Nikolaevich Gumilev. [Ethnogenesis and Biosphere of the Earth]. Moscow: DI – KART, 1993, 503p. [in Russian].
Krymskij S.B. Epistemiologiya kul'tury. B.S. Krymskij, B.A. Parahonskij, V.M. Mejzerskij. [Epistemology of Culture]. Kiev: Naukova dumka, 1993, 216p. [in Russian]
Krymskij S.B. Filosofiya kak put' chelovechnosti i nadezhdy / Sergej Borisovich Krymskij. [Philosophy as a Way of Humanity and Hope]. Kiev: Kurs, 2000. 308 p. [in Russian]
Moren E. Metod: Priroda Prirody. Edgar Morin [The Method: The Nature of Nature]; translated from French by E.N. Knyazeva. Moscow: Progress-Tradiciya, 2005, 464 p. [in Russian].
Petrov M.K. Yazyk, znak, kul'tura. Mikhail Konstantinovich Petrov. [Language, Sign, Culture]. Moscow: Nauka, 1991, 328 p. [in Russian].
Rozova T.V., Chorna L.V. Vchennia pro liudynu u filosofii Yohana Hotliba Fikhte. Rozova T.V., Chorna L.V. [The Doctrine of Human in the Philosophy of Johann Gottlieb Fichte]. Aktualni problemy filosofii ta sotsiolohii, [Actual Problems of Philosophy and Sociology], 2014, No.11, pp.16-20. [in Ukrainian].
Rozova T.V., Chorna L.V. Kulturotvorche osiahnennia liudyny u filosofii Immanuila Kanta / Rozova T.V., Chorna L.V. Rozova, T.V., Chorna, L.V. [The Culture-creative Comprehension of a Man in the Philosophy of Immanuel Kant] Hileya: Zbirnyk naukovykh prats [Hileya: Collected papers, Editor-in-Chief V.M. Vashkevych]. Kyiv: VIR UAN, 2013, Vol. 72 (No 5), pp. 658 – 664. [in Ukrainian].
Rozova T.V., Chorna L.V. Filosofska systema Hehelia yak vchennia pro etapy rozvytku Absoliutnoi Idei. Rozova T.V., Chorna L.V. [Hegel's Philosophical System as the Doctrine of Evolution Stages of the Absolute Idea] Hileya: Zbirnyk naukovykh prats [Hileya: Collected papers, Editor-in-Chief V.M. Vashkevych]. Kyiv: VIR UAN, 2013, Vol. 93 (No2), pp. 226 – 233. [in Ukrainian].
Haidegger M. Vremia y bitye. Martin Heidegger. [Being and Time]. Moscow: Respublyka, 1993, 448 p. [in Russian]
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Lydia Chorna
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)