Антропологічні засади культури як основи багатовимірності людини в умовах реконфігурації глобального соціального простору
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71210Ключові слова:
антропологічні засади, культура, багатовимірність людини, реконфігурація соціального простору, глобальний простір, глобалізаціяАнотація
В статті проаналізовано сутність культури та кризові духовні явища, що проявляються в культурі в умовах реконфігурації соціального простору. Виявлено кризові явища, що складають духовну кризу, що представляє собою кризу суспільних ідеалів і цінностей. Визначено, що саме духовність забезпечується антропологічними, онтологічними, аксіологічними чинниками. З’ясовано сутність культури як умови реалізації багатовимірності людини в умовах поглиблення глобальних викликів сучасності, що представляють собою основу для виявлення міжцивілізаційного спілкування і діалогу;. Розкрито умови переосмислення культурно-історичних, філософських і морально-аксіологічних принципів облаштування соціуму. Зроблено висновок, що антропологічні засад культури як основи багатовимірності людини в умовах реконфігурації глобального соціального простору забезпечують становлення умов самореалізації людини в умовах культурної глобалізаціїПосилання
Philosophy of man as a way of humanism and dignity in your life: an approach of philosophical anthropology and philosophy, he: a collection of scientific papers. Materials of the international scientifically-practical Conference. 30-31 March 2015/floor. Ed. N. Hamìtova-Kiev: the NEC name m.p. drahomanov, 2015-150 c.
Voronkova V.G., Nikitenko V.O. Modern geokul′tura as a sociocultural phenomenon of cultural globalization/ V.G. Voronkova, V.O. Nikitenko // Gìleâ: scientific Bulletin: [GS Sciences etc.]. -K.: Publishing House of SCIENCE LLC NVP "," BELIEVE ", 2013-Issue 72.-s. 487-492.
Melnik V.V. Culture of being human as a sociocultural phenomenon / V. Melnik // Humanitarian Bulletin of Zaporizhzhya State Engineering Academy: [GS Sciences etc.]. – Zaporizhzhya: publishing ZDIA, 2015. Is the Issue. 60.-p. 253-268.
Oleksenko R.I. Philosophy of market relations. Formation and development in Ukraine in the period of globalization and the information revolution: social-philosophical analysis / R.I. Oleksenko. – Кyiv: Znannya Ukraine, 2013. – 367 p.
Voronkova V.G. Koncepcii vzaimosvâzi razuma, soznaniâ, rights in context virtual′no-informacionnogo space / V.G. Voronkova // «Philosophy and cosmology».- Kyiv: ISPC, 2014 (vol. 14) – С.170-182.
Voronkova V.G. Graždanskoe obŝestvo as a paradigm concept and construct social′no-filosofskogo discourse / «Philosophy and cosmology».- Kyiv: ISPC, 2015 (vol.15). - С.198-215.
Voronkova Valentina. The Formation of the Concept of Noosphere Development of Modern Society in the Conditions of Information Society. / «Philosophy and Cosmology», Vol. 16.- Kyiv: ISPC, 2016. – P. 179-191.
Bazaluk O., Blazhevich T. Cosmic Education: Formation of a Planetary and Cosmic Personality. / "Philosophy and Cosmology", Vol. 12. – Kiev: ISPC, 2013. – P.147–160.
Bazaluk Oleg. The basic postulates of the universal evolution model «Evolving matter». / "Philosophy and Cosmology", Vol. 14. - Kyiv: ISPC, 2015. – P. 11-20.
Bazaluk Oleg. The Theory of Evolution / "Philosophy and Cosmology", Vol. 15. - Kyiv: ISPC, 2015. – P. 25-33.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 В. В. Мельник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)