Національна держава і національно-державна міфологія в умовах глобалізації
DOI:
https://doi.org/10.30839/2072-7941.2016.71216Ключові слова:
національна держава, національно-державна міфологія, світова система, глобалізація, І. ВаллерстайнАнотація
Стаття присвячена особливостям взаємодії національних держав і традиційно супроводжуючих їх національно-державних міфів в епоху глобалізації. Розглянуто особливості ряду історичних систем світового устрою – стосовно неоднозначної трансформації національної держави і національно-державного міфу. Розглянута теорія світ-системи І. Валлерстайна та особливості сучасної світової системи. Виявлено теоретичні розбіжності в підходах до розгляду глобалізації та її майбутньогоПосилання
Blinov A. S. Natsional'noe gosudarstvo v usloviyakh globalizatsii: kontury postroeniya politiko-pravovoy modeli formiruyushchegosya global'nogo poryadka / A. S. Blinov. – M.: MAKS Press, 2003. – 150 s.
Vallerstayn I. Analiz mirovykh sistem i situatsiya v sovremennom mire. Per. s angl. P. M. Kudyukina. Pod obshchey redaktsiey kand. polit, nauk B. Yu. Kagarlitskiy — SPb.: Izdatel'stvo «Universitetskaya kniga», 2001. —416 s.
Kheld, Devid. Global'nye transformatsii: Politika, ekonomika / D. Kheld, D. Gol'dblatt, E. Makgryu, D. Perraton. – M.: Praksis, 2004. – 576 s.
Kortunov S. V. Krushenie Vestfal'skoy sistemy i stanovlenie novogo mirovogo poryadka [Elektronniy resurs] / S. V. Kortunov – Rezhim dostupu do resursu: : http://www.wpec.ru/text/200708310905.htm.
Eliade M. Aspekty mifa / M. Eliade. – M.: Invest-PPP, 1995. – 240 s.
Friedmann J. Where We Stand: A Decade of World City Research // World Cities in a World World-system / Ed. by Knox P., Taylor P. – N.Y., 1995. P. 25.
The Encyclopedia Americana, 1994. – (Vol. 19).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 А. О. Вусатюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії» право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу (visnyk.zgia.zp.ua)